Мобілізовані зізнаються, що ними не дуже то й переймаються, коли відправляють на схід. Армійське ж командування заспокоює – усе необхідне вояки мають. Натомість волонтерам знову додалось роботи. Через четверту хвилю мобілізації до них почали звертатись новоспечені солдати.
Волонтери зізнаються, вже давно не шукали бронежилетів та касок. Тепер цей процес почався заново. І всі добровольці створили між собою систему взаємодопомоги.
«Ми завжди обмінюємось інформацією, в кого що є. Скажімо, якщо в нас нема форми, а людина потребує її, завжди стараємось скерувати: от підіть туди, там є форма, там зможуть помогти, відповідно й до нас – от ми закупили партію берців чи спальних мішків, відправляють до нас, ми також їм допомагаємо», – розповів координатор «Допомоги армії України» Ігор Стефанюк.
Військові також звітують: торік видали солдатам майже 45 тисяч бронежилетів, а цьогоріч вже встигли закупити 5 тисяч шоломів та 3 тисячі «броників». І ще пообіцяли, що всі мобілізовані отримають зимову форму.
«Форма – українська, взуття – канадійське, білизна – канадійська, рушники, балаклави, білизна – допомога Республіки Польща, зимові куртки, взуття – допомога від Канади», – повідомив керівник Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони Олександр Поронюк.
Військові пообіцяли, що всі мобілізовані будуть добре укомплектовані. А як щодо тих, хто вже не перший раз їде на передову? До редакції «Телеканалу новин 24» зателефонував боєць із 24-ї бригади Володимир, котрий саме був у дорозі на схід, поїхав туди вдруге.
«Нас знову відправляють без форм, нас зробили як добровольчий батальйон, тобто ми їдемо туди без форми, хто в чому має, хто за свої гроші що купив, то зараз і має. Їдемо і без бронежилетів. Отак в загальному нам нічого не дали», – зазначив боєць 24-ї бригади.
Солдати тієї ж бригади, однак іншого батальйону, не нарікають на армійське забезпечення, однак також за все дякують волонтерам.
«Ми за рахунок людей і волонтерів мали повністю все необхідне забезпечення, котре дозволяло нам по змозі більш-менш комфортно виконувати ті завдання, які стояли перед нами», – наголосив мобілізований, боєць 24-ї бригади Тарас Матвіїв.
Тож не дивно, що в народі «гуляє» анекдот – в українців немає ядерної зброї, бо її поки що не замовили у волонтерів.