Закон про місцеві вибори змусив багатьох молодих людей, волонтерів, діячів, активістів "знімати шапку" і "вклонятись" місцевому партійному босу, щоб той взяв у список, а виграш можливий, як у лотереї.
Внаслідок цього, старі підходи до формування регіональної політики не змінились. Молоді, котра має якісно інший соціальний капітал, що готовий штовхати зміни, поки відведене місце лише на обкладинках, рекламних бігбордах. Зайшовши в ради, молодь отримає "почесне місце" статиста і рукопідіймача. Це означає, що їхня присутність стратегічно не вплине на регіональну політику, а отже і інші сфери.
Очевидно, що медіатехнологи будуть годувати людей "медіакартинкою змін", але на практиці залишиться все те саме - старі еліти все ще тримають політичні важелі.
Але вихід є - щоб не стати "зношеним гумовим колесом", молодь повинна отримати політичний досвід і по – іншому, ефективніше реалізувати його в майбутньому. Важливо, щоб молодь, котру оберуть, була максимально сконсолідованою між собою, бо поодинці це всього лиш ресурс для латання гнилих дир.
Зараз більша частина молоді, якщо не з огидою, то "пофігістськи" відноситься до політики. І це очевидно, бо більшість сучасних політсил вертикалізовані під лідера, а політична корупція - це зміст політики.
Горизонтальна координація сильних людей - це кредо для активної сучасної молоді, котра готова, на основі самоосвіти, формувати професійну конструктивну політику будівництва, на противагу до сучасної політики розвалу. Думаю, таке буде наше політичне майбутнє.
Тому закликаю виборців підтримати молодих людей, а молодих кандидатів до справедливої і чесної боротьби між собою. Незважаючи на те, яку партію вони обирають для участі у виборах, всі вони і так тимчасові. Беру участь у виборах як виборець, а не як кандидат, прикладу усіх зусиль для перемоги нових людей.
І не варто когось списувати за віком, бо "молодь" це не 14 - 35 років, це люди різного віку з новим світоглядом, просто він здебільшого притаманний молодим людям.