З-під арешту в Нацагентства з розшуку і менеджменту активів (АРМА) незаконно вивели 400 тисяч доларів «воровського общака». Крадіжка відбулася ще в грудні на основі підробленого рішення суду, гроші перерахували чоловіку, якому вони офіційно не належать. Тим часом офіційні власники грошей надалі намагаються їх повернути в АРМА через суд.
«Общак» вилучили слідчі Нацполіції навесні 2020 року під час обшуків у справі «злодія в законі» Андрія Недзельського, також відомого в кримінальному світі як Андрій Львівський та Нєдєля. Як інформував ZAXID.NET, у кінці травня 2020 року поліція оголосила йому підозру у вбивстві іншого кримінального авторитета Олександра Семенова. 400 тисяч доларів передали АРМА, що уповноважене управляти активами, арештованими на час розслідування.
Гроші правоохоронці знайшли у банківській скриньці бізнесмена з Вінниці Сергія Кісільова, якого поліція вважає наближеним до Недзельського. У статті «Української правди» «$400 тисяч і свиняча голова. Як з-під державного нагляду зник арештований бандитський общак» зазначається, що належали вони офіційно іншому підприємцю – Денису Парубцю, який нібито віддав гроші Кісільову на зберігання.
Парубець та Кісільов упродовж півроку намагалися зняти арешт з грошей, проте безуспішно. У АРМА відмовлялися повернути «общак» через неправильно оформлені документи.
«Ми повинні повернути кошти власнику. Питання: хто є власник? Гроші вилучили в Кісільова зі скриньки, але ухвалу про скасування арешту винесли в інтересах Парубця. Це заплутана історія. Тому ми тоді сумнівались. І поки ми сумнівались, поліція наклала новий арешт, і ми гроші не повертали», – пояснив «Українській правді» заступник голови Агентства Володимир Павленко.
У середині грудня 2020 року до АРМА звернувся із заявою про повернення коштів 24-річний уродженець Угорщини Ігор Король. Підставою для цього було рішення Печерського районного суду Києва про скасування арешту, у якому вказувалося, що 400 тисяч доларів належать Королю і перебували у Кісільова на зберіганні. Оскільки документи були оформлені правильно, АРМА повернуло Ігорю Королю «общак».
Пізніше виявилося, що судове рішення було підробкою: документ був підписаний реальним номером судової справи, проте вона ще не розглядалася на момент передачі грошей. Адвокат, який у підробній ухвалі значиться представником Короля, сказав «Українській правді», що не працював із цим чоловіком, а про історію зі зникненням грошей дізнався з мережі. У АРМА також пізніше визнали, що гроші в них викрали, проте зазначають, що обов’язку перевіряти судові рішення в реєстрі не мають.
«Воно до нас надійшло офіційно від суду, із супровідним листом, з печаткою, із підписом. Але зараз кажуть, що суддя цього рішення не приймав. І нас звинувачують в тому, що ми не переконались, чи це рішення справжнє. (…) Ми перевірили всі судові рішення про повернення активів, які ми взагалі виконували, більша частина з них відсутня в реєстрі. (…) Ми повинні повернути актив за три дні, а в реєстр рішення потрапляють інколи через тиждень чи через місяць, а інколи і не потрапляють. Але не було жодного випадку, коли це викликало подібні проблеми», – говорить Володимир Павленко.
За інформацією «Української правди», поліція та Служба безпеки України розпочала розслідування викрадення «общака». Тим часом Сергій Кісільов та Денис Парубець надалі намагаються повернути собі ці гроші. Керівництву АРМА почали погрожувати: обливали кров’ю під’їзд, підкидали голову свині, кидали в таксі навчальну гранату, клали ляльку вуду під двері. Адвокат Кісільова та Парбуця заперечує, що до погроз причетні його клієнти.