З підручників для 5 класу вилучили згадку про Крути, - Доній

23:58, 15 жовтня 2010

До влади в Україні прийшли російські націоналісти, які всебічно зневажають українську мову та культуру. Про це 15 жовтня під час ефіру передачі «Велика політика» на телеканалі «Інтер» заявив народний депутат Олесь Доній.

За його словами, у підручниках для 5 класу знищено навіть згадку про бій під Крутами. Олесь Доній наголосив, що будь-яка боротьба за незалежність України викликає у них спротив. Він розповів, що його, коли він вчився на історичному факультеті, намагались виключити лише за спробу провести дискурс про Голодомор. Олесь Доній нагадав, що тоді також були заборонені на історичному факультеті безліч істориків, серед них Грушевський.

Він додав, що в історії ОУН-УПА були різні сторінки – і боротьби, і співпраці, і це правда, але була свята справа – боротьба за незалежність. "Були і патріоти у Компартії України, якою керували кати, і що нам їх зневажати? Ми знайдемо місце в історії українського народу і Бандері, і Ковпаку, бо це нашої герої", - додав Олесь Доній, відреагувавши на закид депутата Держдуми Росії, що Бандера – нацист.