З початку року у Львові від чадного газу постраждали 22 дитини

15:38, 15 квітня 2013

На 15 квітня у Львові зафіксовано 25 випадків отруєнь чадним газом, в яких постраждали 56 осіб, з них 22 дитини. Про це ZAXID.NET повідомили в управлінні з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради.

У міськраді повідомили, що внаслідок отруєння чадним газом цього року померла одна людина. Впродовж 2012 року було 72 випадки отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждали 112 осіб, з них 27 дітей. У 2012 році померли 8 осіб.

Як розповів начальник відділу захисту населення і територій управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міськради Євген Басан, у Львові почастішали випадки отруєння чадним газом через недостатню кількість кисню в приміщенні. За його словами, отруєння чадним газом не відрізняється від кисневого голодування. Причиною цього є встановлення герметичних дверей та пластикових вікон у квартирах. Він зазначив, що тяга у квартирі перевіряється 1 раз на рік перед початком опалювального сезону.

«Наведу такий приклад. У квартирі закриті вікна та двері. Приходимо і починаємо перевіряти тягу. Перевіряємо так: беремо звичайний аркуш паперу і приставляємо до вентиляційного отвору і він (аркуш) падає. Тоді прошу відкрити вікно. Після того, той листок аж засмоктує. Тобто вентиляційний канал має прекрасну димову витяжку», - розповів чиновник. За його словами, у старих вікнах були щілини через які був потік повітря.

Євген Басан наголосив, що коли вмикаємо газовий прилад, необхідно відкрити кватирку. «Але в більшості випадків люди забувають, або поспішають, або нехтують цим», - додав він.

Найчастіше випадки отруєння чадним газом трапляються у будинках старої забудови. Він зазначив, що дуже мала кількість випадків, коли причина - недостатня тяга. Проте, за словами чиновника,  може скластися інша ситуація, коли через зміну температурних режимів відкололася частина цегли і перекрила вентиляційний канал. Тому Євген Басан наголосив, що за цим постійно повинні стежити мешканці, бо планові перевірки відбуваються лише раз на рік.

Прес-секретар «Львівгазу» Оксана Ростикус у коментарі ZAXID.NET розповіла, що працівники «Львівгазу» повинні здійснювати планове технічне обслуговування. «Під час нього перевіряється тяга в димоході. Якщо є опалювальні прилади, то ця перевірка здійснюється раз в рік, якщо тільки плита – то раз у три роки», - сказала вона.

Нагадаємо, 11 квітня після 18:00 у квартирі на вул. Городоцькій знайшли мертвою молоду жінку. Попередня причина смерті – отруєння чадним газом.

За інформацією управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту Львівської міської ради, з початку року у Львові чадним газом отруїлися 56 людей, 22 із них – діти.

Зокрема, за перший тиждень квітня у Львові 11 осіб отруїлися чадним газом.

Нагадаємо, чадний газ (окис вуглецю) — безколірний газ без запаху. Отруєння може статись під час роботи бензинових двигунів, при згорянні природного газу, при пожежах та на деяких промислових об'єктах. Велика кількість смертельних випадків відбувається у закритих приміщеннях з відсутньою вентиляцією, наприклад, в квартирах, де встановлені євровікна без повітрофільтрів та гаражах.

Ознаки та симптоми отруєння чадним газом:  головний біль, м'язова слабість, задуха,  червоний колір обличчя, потьмарення свідомості, тривала дія чадного газу може привести до смерті.

Перша допомога при отруєнні чадним газом: постраждалого винести на свіже повітря, викликати машину Швидкої медичної допомоги.