З початку року в Україні загинуло 43 шахтарі

21:34, 13 червня 2013

Із 43 смертельно травмованих з початку року гірників 27 загинуло внаслідок порушень трудової і технологічної дисципліни, з них 7 були інженерно-технічними працівниками, які самі повинні були організовувати безпечне виробництво, здійснювати відомчий нагляд за дотриманням нормативно-правових актів з охорони праці, повідомили в Управлінні Держгірпромнагляду у Львівській області.

Найбільш травмонебезпечним є підземний транспорт, тому інспекторам Держгірпромнагляду необхідно жорстко ставити питання щодо організації безпечного доїзду гірників на робочі місця. Гірничотехнічні інспектори повинні детально вивчати ситуації на певному маршруті та інформувати керівника підприємства про ризики, які існують сьогодні, чи можуть виникнути через тиждень, місяць, півроку.

Голова Держгірпромнагляду України Віктор Шайтан повідомив, що днями на засіданні постійно діючої комісії Міненерговугілля прийнято рішення запровадити найближчим часом особливий режим відомчого нагляду на окремих вугільних підприємствах (із 7 червня по 1 липня – на дев'яти державних підприємствах, з 15 по 31 липня – на чотирьох ), а в серпні режим буде введено на всіх вугільних копальнях України.

Начальник управління нормативно-правового та юридичного забезпечення Держгірпромнагляду Ірина Калиновська звернула увагу на зміни до Закону України «Про основні принципи державного нагляду у сфері господарської діяльності», згідно з якими зупинки чи призупинки роботи підприємства здійснюватимуться лише на основі постанови адміністративного суду. Ці норми вступають в дію з 1 липня.

Нагадаємо, вчора в лікарні помер гірник, який травмувався на шахті «Надія».