З Податкового кодексу зникне єдиний податок

22:49, 27 серпня 2010

Поняття "єдиний податок", швидше за все, буде виключено з нового Податкового кодексу, повідомив віце-прем'єр-міністр з питань Євро-2012 Борис Колесніков. Такого поняття, як єдиний податок, швидше за все, не буде. Неможливо зберегти ситуацію, при якій на єдиному податку перебувають корпорації, які заробляють десятки мільйонів доларів", - заявив віце-прем'єр.

При цьому він не виключив, що скасування єдиного податку не буде одномоментним, інформує "Дзеркало тижня".

"Припускаю, що у новому Податковому кодексі буде якийсь перехідний, адаптаційний період, але не більше 24 місяців. І виключний перелік видів діяльності, що дозволяють перебувати на єдиному податку", - повідомив Колесніков.

Він підкреслив, що платники єдиного податку повинні сплачувати внески до Пенсійного фонду.

"Ми всі солідарно платимо внески до Пенсійного фонду та солідарно отримуємо пенсії. Так чому представники малого бізнесу — платники єдиного податку не беруть участь в цих витратах? Вони ж прийдуть до держави за пенсією, значить, повинні платити внески до Пенсійного фонду. Це не податок на бізнес, це - участь у вашій майбутній пенсії", - вважає Колесніков.

При цьому віце-прем'єр нагадав, що платники єдиного податку користуються всіма послугами, які надаються державою, тому зобов'язані платити і податок на послуги фізосіб.

"Представники малого бізнесу викликають швидку допомогу, їздять по міському асфальту і користуються дотаційним міським транспортом, їхні діти вчаться у державних школах. Чому вони не платять податок на доходи фізосіб? Податок на прибуток для малого бізнесу - нуль. Останнє - платіть на загальних підставах. Ось такий підхід закладений в основу робочого проекту Податкового кодексу", - розповів Колесников.

Як повідомлялося, 3 серпня стартувало всеукраїнське обговорення проекту Податкового кодексу. Обговорення триватиме до 20 серпня. Пропозиції та зауваження стосовно окремих положень проекту можна надсилати на електронну адресу gromada@sta.gov.ua.

Зазначимо, що Кабмін відмовився доповнити проект Податкового кодексу низкою озвучених раніше ініціатив. В документі відсутні анонсовані раніше податки на розкіш та на нерухомість. Крім того, в Кодексі не відображені озвучені раніше ідеї про введення податку на депозити та про прогресивну шкалу податку на прибутки фізичних осіб.