З російських магазинів прибрали українську сіль

10:16, 13 січня 2015

Управління Росспоживнагляду по Ленінградській області розіслало роздрібним мережам листи з проханням надати інформацію про наявність на полицях магазинів солі українських та білоруських виробників «з метою виключення з обігу зазначеної продукції».

Зокрема, наглядове відомство цікавилося продукцією українських компаній «Артемсіль» і «Слов'янська сіль» (обидва виробники з Донецької області), а також товарами білоруських виробників «Мозирсіль» і «Белкалій», пише газета «КоммерсантЪ».

Відповідні листи Росспоживнагляд розіслав у середині грудня минулого року. Тоді ж наглядове відомство виявило, що сіль цих підприємств не відповідає вимогам харчової продукції щодо вмісту різних домішок, йоду та органолептичних показників.

На федеральному рівні рекомендацій відмовитися від солі українського та білоруського виробництва поки не надходило, але в деяких регіонах ритейлери отримували аналогічну рекомендацію. Подібні рекомендаційні листи отримували торговельні мережі в Тульській, Тверській і Ростовській областях.

«У наших магазинах була представлена продукція української "Артемсолі". Після звернень Росспоживнагляду товар знято з продажу», – повідомила представник Metro Оксана Токарєва.

Від продукції «Артемсолі» відмовилася і мережа «О'кей». Член правління компанії Марина Каган повідомила, що з асортименту ця продукція виведена ще в грудні 2014 року – в мережі знали про претензії до якості української солі.

У прес-службі Росспоживнагляду виданню сказали, що претензії до якості солі низки виробників виникали у служби і раніше. У відомстві запевнили, що додаткових заходів обмеження реалізації солі не вводилося.

За даними Асоціації виробників і постачальників продовольчих товарів (Руспродсоюз), в 2013 році на Росію припало 40% (приблизно 0,6 млн т) імпорту харчової солі, з них 80% – сіль з України. При цьому річна потреба Росії в харчової солі становить близько 1,5-1,6 млн т, свідчать дані Руспродсоюза.

У першому півріччі 2014 частка імпортної солі в Росії коливалася від 51,8% до 62%. Головними імпортерами були білоруська «Мозирсіль» і українська «Артемсіль».