З офіційного сайту Інтерполу зникли дані про майже всіх українських чиновників часів екс-президента Віктора Януковича, які перебували в міжнародному розшуку. Про це йдеться в повідомленні «Центру протидії корупції».
Зазначимо, що раніше в розшуку Інтерполу перебували екс-прем'єр-міністр Микола Азаров, колишня керівниця Міністерства охорони здоров'я Раїса Богатирьова, бізнесмен Сергій Курченко, екс-міністр фінансів Юрій Колобов, і колишній нардеп та близький соратник Януковича Юрій Іванющенко.
Інформація щодо перебування цих осіб у міжнародному розшуку тепер відсутня.
«Зникнення всіх цих підозрюваних з бази Інтерполу може означати тільки одне - справи екс-чиновників за Януковича успішно зливають. Свого часу, як Шокін (генпрокурор Віктор Шокін,- ред.), так і Аваков (голова МВС Арсен Аваков, -ред.), вже пропіарилась на тому, що екс-чиновників часів Януковича подали в міжнародний розшук, тепер нехай пояснять, чому вони звідти зникли», - заявив голова правління «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін.
У Центрі наголосили, що на сьогоднішній день під санкціями ЄС перебувають 18 колишніх українських чиновників. Більшість санкцій можуть зняти вже в березні, якщо Генеральна прокуратура України не доведе причетність цих осіб до розкрадання коштів в Україні.
«Згідно зі ст. 3 Статуту Інтерполу, цій організації категорично забороняється здійснювати будь-яке втручання або діяльність політичного, військового, релігійного чи расового характеру. Зокрема, на цій підставі видалили інформацію про розшук Януковича. Тому дуже важливо, щоб українські правоохоронні органи розслідували і подавали в Інтерпол інформацію про скоєння економічних злочинів колишніми високопоставленими чиновниками», - наголосили в Центрі.
Водночас, в українському бюро Інтерполу заявили, що зникнення прізвищ чиновників режиму Януковича з розділу розшукуваних осіб на сайті Інтерполу не означає, що їх розшук припинений. Про це повідомляє ЛІГА.net з посиланням на заступника керівника робочого апарату українського бюро Інтерполу, начальника управління міжнародного розшуку та супроводу розслідувань Євгена Паніотова.
«Те, що ці прізвища зникли - це нічого не означає взагалі, ми тільки що перевірили - все як було, так і є», - сказав він.
За словами Паніотова, сайт Інтерполу з розділом розшукуваних осіб, де відображаються дані розшукуваних злочинців, є лише публічної сторінкою відомства і містить набагато менше інформації, ніж є насправді. Сама ж база знаходиться закритому доступі.
«Сама база розшуку закрита і її взагалі ніхто не бачить. Деякі з цих людей (з оточення Януковича- ред.) фактично перебувають у розшуку, за деякими матеріали в Інтерполі є, але доступ до них фактично навіть в розшукових базах заблокований, оскільки вони політичні діячі. У Інтерполу нейтралітет, він не втручається в політичні питання», - зазначив він.
Як повідомляв ZAXID.NET, Інтерпол оголосив у міжнародний розшук екс-президента Віктора Януковича і його соратників 21 січня 2015 року. Разом з Януковичем у розшук оголосили екс-прем'єра Миколу Азарова, сина Януковича Олександра, екс-главу МОЗу Раїсу Богатирьову, екс-міністра фінансів Юрія Колобова та екс-керівника Укртелекому Георгія Дзекона.
Проте 21 липня в українському бюро Інтерполу заявили, що доступ до інформації про розшук екс-президента України Віктора Януковича тимчасово призупинений.
18 листопада начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк заявив, що Інтерпол не оголошує у розшук Януковича та його наближених осіб, причетних до розстрілів на Євромайдані, називаючи таке переслідування «політично вмотивованим».