З центрів українських міст приберуть в’язниці та слідчі ізолятори

Влада готується закрити низку в’язниць, а натомість хоче збудувати нові сучасні пенітенціарні заклади

11:55, 12 червня 2015

Керівництво Міністерства юстиції України інспектує слідчі ізолятори та інші пенітенціарні заклади України для того, щоб наступного року скоротити їх кількість, законсервувати ті, які розміщуються в центральних частинах міст, і побудувати в майбутньому за рахунок інвестицій сучасні в’язниці.

В ефірі «5 каналу» міністр юстиції України Павло Петренко розповів, що в Чернівцях біля СІЗО розташована школа, вікна якої виходять на ізолятор. «Я дав доручення, щоб до кінця року це СІЗО закрили, тому що в центрі міста не може бути такого закладу», – повідомив Петренко, якого цитує «Інтерфакс-Україна».

Він поінформував, що Мін’юст розпочав аудит тих пенітенціарних закладів, які можна закрити.

«Я дав доручення, щоб ми до кінця року здійснили аудит усієї системи. Наша система розрахована на 250 тисяч ув’язнених. Нині в цих закладах перебуває близько 68 тисяч. Це (скорочення кількості заарештованих й ув’язнених) пов’язано з гуманізацією законодавства», – пояснив міністр юстиції.

За його словами, нині в’язниці фактично напівпорожні, а на їх утримання витрачаються великі гроші з бюджету держави.

Говорячи про проблему Лук’янівського СІЗО, яке розташовне в центрі Києва, міністр розповів про ідею консервації подібних закладів.

«По-хорошому, моя позиція: необхідно такі заклади консервувати, майданчик виставляти на публічний конкурс… Охочих будувати в центрі міста буде багато, через публічний конкурс ми отримаємо кошти від інвестора і за рахунок отриманих коштів, щоб це не було з державного бюджету, будуватимемо сучасні європейські в’язниці», — розповів міністр юстиції.

При цьому він додав: «Гадаю, що це питання наступного року. А цього року необхідно здійснити повну інвентаризацію».