З учасниками АТО зустрілись львівські роботодавці

20:32, 14 червня 2016

Зустріч з роботодавцями вперше влаштували в Центрі надання послуг учасникам бойових дій у Львові, бо, як кажуть бійці, роботу з минулим в АТО знайти непросто.

«Були випадки в мене на співбесіді, коли чули, що поранений, атошник – одразу упереджене ставлення кадровика. Перше питання було – скільки я вбив людей. А друге – чи я його не уб’ю», – поділився учасник АТО Василь.

Серед підприємств, які взяли участь у зустрічі, були і комерційні, і комунальні. ЛКП «Львівелектротранс», до прикладу, колишнім бійцям запропонувало вакансії технічних спеціальностей. Підприємству терміново потрібно набрати бригади ремонтників для відновлення старих тролейбусів і трамваїв. Ці роботи виконують за власною технологією, якої в Україні не застосовує практично ніхто. Зате місто щомісяця може отримувати при мінімальних затратах по три-чотири одиниці оновленого електротранспорту.

«У нас є можливість ставити на ремонт чотири тролейбуси, якщо наберемо чотири бригади. Атовці кажуть, що їх бояться брати роботодавці. А що вони не люди, чи що? Нам це не важливо. Головне, щоб спеціаліст був хороший і роботи не боявся. Шукаємо слюсарів, електриків, зварювальників, але насправді фахових», – пояснив майстер тролейбусного парку Володимир Мороз.

«Найголовніше, щоб вони володіли основами професії, а специфіки ми їх навчимо. Ми чекаємо на фахівців, які мають бажання працювати. І ті, хто працюватиме справді добре, обіцяю, будуть мати відповідну мотивацію, відповідну заробітну плату», – запевнив директор ЛКП «Львівелектротранс» Михайло Сидорович.

Конкурентну зарплату нині можуть запропонувати небагато міських підприємств. Тому коли на контракт до себе кличуть військові – пропозиція виглядає спокусливо.

«Зарплата у нас починається від 7 тис. грн. Умови праці – восьмигодинний робочий день, повний соціальний пакет, відпустки, лікарняні, матеріальні допомоги у нас обов’язково виплачують», – розповів старший помічник начальника відділу кадрів військової частини 3002 Нацгвардії України Євген Ляшок.

Та ті, хто служби скуштували на війні, контрактів воліють мирних. «Поки що військові пропонують найвищу заробітну плату, але я хотів би знайти себе в цивільному житті. В армію не хочу», – зазначив учасник АТО Дмитро.

І бійці, і роботодавці визнали – найважливіше, що спілкувались наживо. «Ми недаремно обрали саме цей формат, коли роботодавець може реально стати перед учасниками бойових дій і сказати – я пропоную. Щоб він не боявся іти до нього, щоб він не мав застереження – а раптом мене не візьмуть. Бо цей роботодавець прийшов до нього», – наголосила заступник директора Центру надання послуг учасникам бойових дій Любов Возняк.

«Ми відбирали таких роботодавців, щоб це було сьогодні і зараз. От сьогодні є та вакансія – щоб людина могла прийти і влаштуватись на роботу», – додала психолог Центру надання послуг учасникам бойових дій Тетяна Мохначова.

Про свої вакансії атовцям розповіли близько трьох десятків львівських підприємств.