З українського банку намагались вивести ₴100 млн для Олександра Януковича

14:20, 21 лютого 2017

З рахунків у банку «Глобус» намагались зняти 100,64 млн гривень, фактичним власником яких є син екс-президента Олександр Янукович. Однак за клопотанням Генпрокуратури суд заарештував ці кошти. Про це пише «Українська правда».

19 січня Держфінмоніторинг зафіксував, що службові особи «Всеукраїнського банку розвитку», власником якого був Олександр Янукович, перерахували 100,64 млн гривень у банк «Глобус». Після цього було здійснено спробу зняти ці кошти з рахунків у «Глобусі».

Формально кошти перебували на депозитних рахунках працівників «Всеукраїнського банку розвитку», однак у ГПУ стверджують, що фактичним власником грошей є Олександр Янукович. А працівники банку, на чиї імена відкрито рахунки, не мали законних доходів, які відповідали б обсягам депозитів.

На думку прокурора, у банку Януковича з 2011 року «з метою легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом, створили організовану групу за участю працівників банку». Для маскування походження грошей працівники банку розмістили їх на своїх депозитних рахунках, уклавши також договори позики цих коштів із громадянином Яшаром Ходжаєвим.

Як пише «Українська правда», в грудні 2016-го деяким вкладникам банку Януковича вдалося зняти арешт з рахунків саме з тої підстави, що кошти начебто були позичені у Ходжаєва. Маловідомий житель Єнакієве Яшар Ходжаєв у 2015 році викупив офісне приміщення, де базувалася фірма «Танталіт», що володіла резиденцією «Межигіря» Віктора Януковича.

Банк «Глобус» належить Олені Сильнягіній і Дмитру Полковському. Сильнягіна раніше була директором ТОВ "Банківське телебачення", створеного з ініціативи екс-голови Нацбанку Сергія Арбузова.

У 2015 році суд арештував кошти на рахунках ВБР у справі про незаконне кредитування регіональних залізниць банком сина екс-президента Віктора Януковича – Олександра. Тоді під арешт потрапили рахунки самого сина екс-президента, чотирьох компаній, а також 32 фізосіб, серед яких були працівники самого банку. Всього було заарештовано 2,75 млрд гривень.

Після втечі Януковича «Всеукраїнський банк розвитку» перебуває у стані ліквідації.