З важкими ускладненнями після ГРВІ у львівській лікарні перебувають п’ятеро пацієнтів

19:42, 21 січня 2016

Із пневмонією та важкими ускладненнями після перенесених ГРЗ у львівській лікарні швидкої допомоги зараз перебувають п’ятеро пацієнтів. Здебільшого це люди літнього віку. Двоє з них – в реанімації на штучній вентиляції легенів. До лікарів, кажуть медики, ці хворі потрапили запізно.

«В основному це пацієнти, які від трьох до п`яти днів лікувалися вдома амбулаторно. У стаціонар вони потрапили у важкому стані з явищами дихальної недостатності гострої серцево-судинної недостатності. Ну практично одразу їх поклали в реанімаційне відділення», – розповіла завідувач відділення анестезіології лікарні швидкої допомоги Зоряна Біда.

Тому медики стривожені і мешканцям радять за перших ознак ГРВІ не зволікати з оглядом у лікаря.

Львів’янка пані Людмила вирішила не чекати, допоки хвороба вкладе у ліжко. У поліклініку до сімейного лікаря прийшла сама.

«У мене почалось першіння горла, але температура нормальна була. Тепер вже почався біль у горлі. Лікар мені призначила антибіотик, крім того, що я антивірусне приймала і смокталики смоктала. Але то мені не допомогло. Тому я вирішила прийти до лікаря, щоб щось суттєве мені призначив», – поділилася пані Людмила.

Хворих за останній тиждень і справді побільшало, стверджують сімейні лікарі. Але переважно говорять про нескладні випадки.

«У мене зараз на день приблизно по десять викликів. Це десь на третину більше, ніж зазвичай. Але в основному діагностуємо у пацієнтів ГРВІ – незначна температура, кашель, біль в горлі. Ангіни, гострий фарингіт – це буває, але не настільки часто», – зазначила сімейний лікар 1-ої міської поліклініки Ганна Василевська.

Тим, хто захворіли, медики радять залишатися у теплі. Але також і не боятися провітрювань та вологого прибирання.

«Температура в тій кімнаті, в якій перебуває хворий, повинна бути в середньому +20 градусів. Повинна бути вологість, бо коли пересушуються слизові оболонки, мікроби краще розвиваються і тоді з’являються симптоми інтоксикації і можуть бути ускладнення», – наголосила завідувач поліклінічного відділення 1-ої міської клінічної лікарні Любомира Луцевич.

Загрозою епідемії львів’яни перейнялися не на жарт. В аптеках уже є навіть хіти продажів.

«Оксолінову мазь запитують. В нас є в наявності і вона, і так само всі засоби противірусні. Наприклад, маски, засоби захисту», – розповів завідувач аптеки Тарас Жабинець.

Проте маскою користуватися треба правильно,  наголошують фахівці.

«Якщо людина хвора сама, вона повинна маску одягнути ворсинками до себе. І навпаки, людина, яка доглядає хворого, маску повинна одягнути ворсинками назовні. Маску можна використовувати не більше чотирьох годин і повторно її використовувати не можна, її потрібно викидати», – пояснила завідувач 1-ої міської дитячої поліклініки Надія Якимович.

Якщо ж ані маски, ані носовичка у кишені немає, щоб вберегтися від вірусу, треба кожні дві години мити руки. А от кашляти у них не можна, наголосив начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

« Іноді варто навіть відмовитись від рукостискання. Тому що інфекція часто передається саме через руки. Тому, якщо у вас нема хустинки, кашляти треба в рукав. Це теж правило гігієни, проста річ, яка рятує здоров’я і життя», – додав він.

Під час різдвяних свят у Львові від пневмонії померла лише одна жінка: вона запізно звернулась до лікарів і, крім цього, мала ослаблений імунітет через тривалу гормональну терапію, пояснив Володимир Зуб.

За прогнозами медиків, наступного тижня Львів може перетнути епідемпоріг грипу.