За п’ять місяців роботи першого у Львові міського велопрокату Nextbike на сайті компанії зареєструвалося 4290 користувачів, однак скористалися можливістю орендувати велосипед лише дві тисячі зареєстрованих користувачів, серед яких активними є лише 11%. Про це повідомляють на офіційній сторінці Nextbike у Facebook.
За цей час велосипедисти провели у дорозі 837 годин. Середня тривалість поїздки на велосипеді становить 12 хвилин. Серед користувачів велопрокату 76% є чоловіками і 24% жінками.
Понад дві тисячі зареєстрованих користувачів є львів’янами (50%), львівський велопрокат також популярний серед киян, які становлять 23% від загальної кількості користувачів, а також серед інших гостей міста 27%.
«Отримані результати трішки відрізняються від наших очікувань. Ми сподівалися на кращий результат. Можливо, така мала кількість активних користувачів є через те, що у місті встановлено лише 5 велостанцій, де можна взяти чи залишити велосипед. Активні користувачі - це люди, які купують абонементи та часто користуються велопрокатом. До кінця року ми плануємо встановити ще 2 велостанції і 17 протягом наступного року», - прокоментував ZAXID.NET співзасновник компанії «Nextbike Україна» Остап Буденкевич.
Інфографіка: Nextbike Ukraine (Клікніть для збільшення)
Зокрема, цьогоріч нова велостанція буде біля «МакДональдзу» на проспекті Чорновола, 12, а також у планах встановити її біля ТЦ «Форум Львів».
Серед п’яти діючих велостанцій Nextbike у Львові найпопулярнішими є станція на Площі Ринок (24%) та біля Аквапарку (21%), на останньому місці – університет імені Івана Франка (17%) та «Львівська Політехніка» (18%).
Нагадаємо, Львів - перше місто в Україні, де запрацювала така система велопрокату. Мінімальна вартість місячного абонементу становить 120 грн – за цю суму щодня можна користуватись велосипедом упродовж 30 хв, які вважаються безкоштовними. За наступні 30 хв потрібно додатково доплатити 4 грн.
Німецька компанія Nextbike відома по всьому світу. Системи муніципального велопрокату під такою назвою доступні в понад сотні міст в 16 країнах світу.