За агітацію проти мобілізації у соцмережах можуть посадити на вісім років

Публікації у соцмережах проти мобілізації кваліфікують за статтею 114-1 Кримінального кодексу

18:13, 23 лютого 2015

Слідчі СБУ зобов'язані відкривати кримінальне провадження за публікацію в соціальних мережах закликів до зриву мобілізації. Про це повідомляє «Корреспондент.net» з посиланням на відповідь СБУ.

При цьому видання не наводить текст відповіді СБУ на свій запит.

За інформацією видання, «інформацію про таке правопорушення слідчий СБУ може отримати від інших осіб або самостійно виявити протизаконний пост в інтернеті. В тому чи іншому випадку співробітник СБУ зобов'язаний протягом 24 годин відкрити кримінальне провадження».

Зазначається, що повідомлення проти мобілізації кваліфікують за статтею 114-1 Кримінального кодексу (перешкоджання законній діяльності ЗС України та інших військових формувань в особливий період), яка передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років.

Нагадаємо, 14 січня президент Петро Порошенко підписав указ про четверту хвилю мобілізації. Нова хвиля мобілізації в Україні почалася 20 січня, в її ході планується призвати на службу майже 50 тисяч осіб - як військовослужбовців запасу, так і солдатів-строковиків.

Після повідомлень про масове ухилення від мобілізації, особливо в західних регіонах, влада посилила покарання за зрив мобілізації.

Водночас суд Івано-Франківська заарештував журналіста Руслана Коцабу, який закликав до бойкоту мобілізації, на 60 днів.