Через засніженість та ожеледь на автошляхах водії потрапляють в автопригоди. А ще, констатують львівські поліцейські, – через банальне недотримання правил дорожнього руху. Так, сьогодні, 22 січня, львівські водії потягнули майже на рекорд – 25 ДТП. В одному з випадків смерть на місці, в іншому – потерпілу шпиталізували.
ДТП з летальним наслідком трапилася на вул. Городоцькій сьогодні зранку. Близько 8-ї ранку 18-річний водій не впорався з керуванням, виїхав на зустрічну смугу, збив жінку і зупинився в дереві. 58-річна перехожа померла на місці, хлопця ж доправили на експертизу. Хто винен , з’ясує слідство.
Стандартне ДТП вже в центрі міста. За версією поліції, водій таксі не дотримався дистанції і зіткнувся з патрульним авто.
«Пішоходи переходили, наш патрульний автомобіль пропустив пішоходів, і сталося зіткнення», – розповів заступник командира першої роти 3-го батальйону Сергій Харатін.
«Вона різко загальмувала і ось мій гальмівний шлях, метрів 5, відтак зачепив її», – пояснив таксист Степан Смалюх.
Коли водій гальмує запізно, інструктор автошколи радить з’їжджати зі своєї траєкторії.
«Для того, щоб максимально ефективно гальмувати, нам потрібно шукати максимально тверде покриття. Ми мусимо пам’ятати, що завжди слизькіше там, де люди гальмують – перед світлофорами, перед пішохідними переходами, тому старатися гальмувати завчасно. Але якщо вже сталося так, ми забули, то ми мусимо з’їжджати з колії, тобто з льоду на більш тверде покриття», – розповів старший інструктор школи водійської майстерності Олександр Сагайдак.
Занос на засніжених дорогах – ще одна неприємність. І ще одна порада від автоінструктора: «Ми можемо підкоригувати себе ручником, тобто перейти в занос. Якщо нас заносить, маємо крутити кермо в сторону заносу. Якщо це передній привід авто – добавляти газ, щоби перед витягував нашу машинку. Якщо це задньопривідне авто або повнопривідне – бажано не додавати газу, а скинути швидкість».
Містяни тим часом вже звикло скаржаться на неприбрані дороги. Насправді ж усе просто – сніг з автошляхів прибирають вночі, а вдень лише посипають.
«Найбільш ефективне використання підмітальних машин – це все-таки в нічний час. Зараз ми не можемо цього зробити. Зараз в нас працюють трактори, по можливості десь під бордюром можна прибрати і піскорозкидувачі, які розсипають протиожеледний матеріал, воно вступає в реакцію зі снігом. І потім, коли дасть нам можливість, ми це підметемо», – зазначив начальник міського відділу благоустрою Валерій Самойленко.
Втім, іноді й самі пішоходи через свою необережність потрапляють до лікарні. Їх не лякає насичений трафік та снігопад, йдуть собі навпростець. Щоправда, навіть за такої погоди потерпілих у травмпункті небагато. Як кажуть медики, люди уже звикли ходити по слизькому.
«Ми не можемо сказати, що є масовий наплив пацієнтів, які б падали на вулиці. Здебільшого люди, які падають на вулиці, травмують собі верхні кінцівки. Переважно це старші люди, як правило, жінки», – запевнив завідувач травматологічного пункту лікарні швидкої допомоги Василь Тонконоженко.
Ожеледиця збережеться на дорогах ще місяць. Снігу у найближчі два дні синоптики не прогнозують, а температура буде знижуватись. А вже наступного тижня картина зміниться.
«25 січня ми очікуємо часом сніг та мокрий сніг, вдень сильні снігопади, подекуди налипання мокрого снігу, на дорогах зберігається ожеледиця. Нічна температура становитиме до 4-9 морозу, денна 0 – -5», — повідомив начальник відділу метеопрогнозів Львівського гідрометцентру Надія Ясюренко.
Далі ще буде тепліше, сніг, можливо, перейде в дощ, але ожеледь збережеться.