Лише за добу львівська поліція склала щонайменше десять протоколів на водіїв, що сіли за кермо напідпитку. Нагадаємо, в четвер Верховна Рада України втричі збільшила суму штрафів за керування транспортними засобами у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.
Скандали, розбиті машини, покалічені люди та навіть смертельні випадки на дорогах трапляються через людську легковажність. За кермування в стані алкогольного сп'яніння лише з початку року поліція склала понад 1700 протоколів.
«Зараз із розглянутих справ більше накладено штрафів на майже два мільйони гривень», ― каже начальник Львівського відділу адмінпрактики управління патрульної поліції Тарас Гук.
Тих, хто таки легковажить своїм здоров'ям та життям інших, у Верховній Раді вирішили карати гривнею. Та проголосували за те, щоб збільшити штрафи мало не втричі. Якщо водій попався п'яним вперше, мав би сплатити до держскарбниці 10200 грн і на рік забути про водійські права.
Львівські водії певні: давно потрібно було це зробити.
«Я вважаю, що можна було і в 5 разів більше, ― каже львів'янин Тарас. ― Я вважаю, що дійсно дуже правильно зроблено, оскільки в нас люди трошки безвідповідально відносяться до цього процесу».
На огляд до лікарів поліція щодня привозить близько десяти водіїв напідпитку. У лабораторії кажуть: трапляються і постійні клієнти.
«Бувають такі, що приїжджають до нас вже з тимчасовими посвідченнями», ― розповідає лікар-нарколог Христина Гернага. ― Стан алкогольного сп'яніння рахується в нас після 0,2 проміле. Тобто, 0,21 проміле ― це вже є стан алкогольного сп'яніння. Доза алкоголю ну дуже індивідуальна, рахується ніби 50 грамів горілки, пляшка пива може вивітрюватись, виводитись з організму дві години, але це залежить від маси тіла, від кількості, від якості випитого алкоголю».
Та лікарі радять взагалі уникати спиртного, якщо немає на кого залишити машину. Адже увага та почуття притупляються, а здається навпаки ― море по коліна. Що ж до нових штрафів, то вони діятимуть одразу після того, як Президент поставить свій підпис.