За добу негоди спецтехніка у Львові почистила 5 тис. км доріг

19:35, 19 березня 2013

Негоду у Львові 15 березня охарактеризували як надзвичайну регіонального рівня на території всієї Львівської області, повідомив перший заступник міського голови Львова Олег Синютка, звітуючи про ліквідацію наслідків снігопаду у Львові впродовж 14-19 березня. За його словами, з вечора 14 березня до 23 години 15 березня снігоочисна техніка пройшла 4965 км львівських доріг.

«Склалася справді надзвичайна ситуація, спричинена атмосферними фронтами з Балкан, які приходили у Східну Європу. За короткий період часу 15 березня на Львів випала практично тримісячна норма опадів», - зазначив Олег Синютка.

За його словами, загальна кількість снігу, якщо врахувати площу міста і 29 см опадів, які були зафіксовані, склала 45 млн куб. З них 2 млн куб. м снігу випало на площу доріг, яких у місті 1300, а їх протяжність – 580 км.

Чиновник повідомив, що є проблема водночас із нестачею техніки за таких погодних умов.

«На сьогоднішній момент місто Львів прибирає 130 одиниць техніки комунальних і приватних структур міста. Стосовно залучення техніки «Львівводоканалу», «Львівтеплоенерго», інших підприємств, то, по-перше, насправді спеціалізованої снігоприбиральної техніки у цих організаціях немає», - додав Синютка, маючи на увазі піскорозкидувачі, підмітальні машини, грейдери тощо.

Разом з тим Олег Синютка повідомив, що востаннє техніку централізовано за рахунок коштів міського бюджету купували частково у 2008 році. Більшість техніки – 70-80-х років випуску, «яка підтримується за рахунок надзвичайних зусиль працівників шляхово-ремонтних підприємств».

Водночас Олег Синютка зауважив, що така ситуація демонструє непорядок із фінансуванням житлово-комунального господарства протягом останніх років.

«Працівникам ШРП ми виплачуємо заробітну плату із великою затримкою. Наприклад, заробітну плату за січень люди отримували тільки 28 лютого, 1 березня. І така ситуація продовжується останніх півроку. Це не може тривати нескінченно», - додав чиновник.

«У нас з січня на усій снігоприбиральній техніці працюють відповідні трекери, і через систему GPS ми можемо спостерігати, де і що працює, як і в яких обсягах виконані відповідні роботи. Сумарний пробіг з вечора четверга 14 березня до 7 години ранку п’ятниці склав 2858 км. Це фіксується автоматично. Під час найбільш проблемного періоду, коли зранку в п’ятницю почались сильні снігопади і закінчилися практично в 23:00, то з 7 години ранку до 9 години вечора ця техніка пройшла 2107 км. Людині, яка стояла в заторі і взагалі не бачила, не поясниш, що насправді ця техніка працювала», - зазначив перший заступник міського голови Львова.

За його словами, ситуація на вулицях у Сихівському, Залізничному, Личаківському районі була кращою, у Шевченківському, за виключенням частини вул. Б. Хмельницького на виїзді на Київську трасу, де було серйозне непорозуміння із великовантажними машинами, була гіршою. Ситуація була погана на вул. Грінченка і на вул. Варшавській. Також гіршою ситуація була у Франківському і Галицькому районах.

«Абсолютно зрозуміло, що така ситуація показала, що хронічне недофінансування в екстремальних ситуаціях показує неспроможність швидко боротися із стихією, яка наступає. Тому треба регулярно і в повному обсязі фінансувати поточні видатки ЖКГ», - додав чиновник.

Він додав, що треба подякувати двірникам і механізаторам за роботу в п’ятницю в ніч з п’ятниці на суботу, коли вони практично ліквідували наслідки і забезпечили проїзд по території міста Львова.