Чи знаєте ви, як бачить світ людина напідпитку, яка вирішує сісти за кермо. Львівські патрульні поліцейські продемонстрували це наочно майбутнім рятувальникам в університеті безпеки життєдіяльності. Спеціальні окуляри, які імітують відчуття «під мухою», мають стати профілактикою майбутніх ДТП.
Проста, на перший погляд, доріжка, якою легко пройдуть і діти, стає справжньою смугою перешкод для майбутніх героїв-рятівників. Та все через «п'яні окуляри», котрі принесли курсантам патрульні поліцейські.
«Я як людина непитуща можу сказати, що це якось дуже дивно, просто бачу зі сторони людей, як виглядають і тепер розумію, чому вони так ходять», ‒ ділиться враженнями курсант Назар. «Під мухою» курсанти долали важкі метри доріжки, а згодом намагалися писати на папері. Псевдоалкоголь вдаряв у голову як хлопцям, так і дівчатам.
«Тобі здається, що ступаєш на землю, а ще далеко від землі, йдеш і так хитає», ‒ каже курсантка Наталія. Для більшого ефекту дехто навіть підспівав «Червону руту».
А курсанти-водії таки зізнаються: бувало, що сідали за кермо після хмільного. А от тепер ‒ зась.
«Один раз було, обманювати не буду. Коли ти випиваєш, ти стаєш безстрашним, спочатку страху не було, потім вже на наступний день розумієш, що ти зробив і мучить совість», ‒ ділиться сумним досвідом курсант Іван Кобилянський.
Та статистика не така весела, як погляд крізь «п'яні окуляри». Поліцейські зазначають: вже із початку цього року склали у Львові понад триста протоколів за нетверезе водіння. А за увесь 2018 рік їх було майже три тисячі.
Ми попросили одного з львівських водіїв теж перевірити себе на «п'яний погляд».
«Я думаю, що я би зробив аварію, дуже нереалістично все видно. Дуже тяжко йти, я не бачу, де ручка в машині, не міг відкрити двері, крісло не одразу знайшов», ‒ розповідає водій зі стажем Володимир Вежбинський.
Мінімальне покарання за нетверезу поїздку складає 10 200 гривень. Якщо зловлять на цьому втретє, штраф зросте до 40 тисяч. А з водійськими правами доведеться попрощатись на 10 років.