За два роки Львів не отримав ні копійки на охорону історичного середовища, – Онищенко

14:00, 13 лютого 2011

Серед найбільших проблем охорони історичного середовища у Львові – це відсутність державного фінансування на збереження пам’яток, незаконне будівництво та безвідповідальна робота газовиків з встановлення газовідводів у будинках.

Про це під час засідання виконкому Львівської міської ради повідомила начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко, звітуючи про роботу управління за 2010 року.

 «Є проблеми в управлінні – це питання власності. Ми маємо приватизовані квартири, однак нема одного власника на будинок. Попри те, є елементи, які не можемо зробити, поки будинок не матиме єдиного власника, наприклад, поки не буде створено ОСББ. Також це боротьба з газовиками, які будь-як встановлюють газовідводи, псуючи цінні будинки», – сказала Лілія Онищенко.

Вона також поінформувала: «Ми співпрацюємо з інспекцією архібудконтролю, та їх реагування не завжди вчасне і адекватне. Чиновник наголосила, що для роботи у напрямку охорони історично спадщини надалі буде багато проблем, поки не буде скасовано можливості узаконювати незаконні самобуди.

Одною з ключових, за словами Лілії Онищенко, залишається проблема відсутності фінансової підтримки держави. «За 2 роки ми не отримали жодної копійки», – додала вона.

Своєю чергою заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів повідомив: «У Львові і в Україні нам має бути соромно, що на охорону історичної спадщини ми отримуємо кошти в Польщі, Німеччині, Австрії, а Україна на це грошей не виділяє».

Щороку потреб в охороні і відновлені таких цінних об’єктів, зі слів Косіва, стає все більше і більше.