За голосуванням про недовіру Салу спостерігатимуть нардепи

16:27, 11 листопада 2013

12 листопада на пленарному засіданні сесії Львівської обласної ради, під час якого очікується висловлення недовіри новопризначеному главі Львівської ОДА Олегу Салу, буде присутня низка народних депутатів України від опозиційних партій. За оцінками політологів, йдеться насамперед про вияв політичної позиції, а не про спробу реально домогтися відставки Сала.

Як повідомив ZAXID.NET голова фракції ВО «Батьківщина» у Львівській обласній раді Микола Кадикало, вже сьогодні троє народних депутатів – Роман Ілик (ВО «Батьківщина»), Михайло Блавацький (ВО «Свобода» та Ярослав Гінка (УДАР), були присутні на передсесійній нараді голів фракцій.

За словами Миколи Кадикала, на цій нараді він запропонував, аби питання про висловлення недовіри Олегу Салу розглядалося першим у порядку денного засідання 12 листопада, без традиційної розминки. Більшість голів фракцій підтримали таку пропозицію, підтвердив він.

Щодо самих народних депутатів, то Михайло Блавацький повідомив ZAXID.NET, що наразі зважує можливість бути присутнім на сесії Львівської облради завтра. Натомість, радше за все, буде присутня на засіданні інший народний депутат від ВО «Свобода» Ірина Сех.

«Я планую бути. Враховуючи те, що я є головою обласної організації, уповноважена від партії, і якщо від мене вимагають, щоб я з дорадчим голосом була присутня, то звичайно, що я буду на всіх сесіях, на яких зможу бути присутня», - сказала народний депутат ZAXID.NET. Водночас вона не змогла сказати, чи будуть на сесії присутні й інші депутати від ВО «Свобода».

Бажання бути присутнім в обласній раді висловив і народний депутат від ВО «Батьківщина» Степан Кубів. Втім, за його словами, 12 листопада також має відбуватися міжнародна конференція з банківської справи, на відкритті якої він має представляти профільний комітет Верховної Ради, і намагатиметься встигнути і туди, і туди. «Зараз врегульовується питання. Конференція була запланована ще в листопаді минулого року, в січні я підтвердив участь… Я постараюся бути принаймні на початку засідання в облраді», - зазначив він.

Народний депутат від партії УДАР Ярослав Дубневич своєю чергою повідомив, що наразі не може сказати, чи буде присутнім на сесії, оскільки 12 листопада має заплановану зустріч із виборцями. Натомість, за його словами, в обласній раді точно буде присутнім інший нардеп від УДАРу, Ярослав Гінка.

Нагадаємо, що сам новопризначений голова Львівської ОДА Олег Сало планує 12 листопада бути в Києві на зустрічі з Миколою Азаровим. Відтак, на сесії обласної ради, де планується висловлення йому недовіри, його не буде.

Раніше низка народних депутатів від опозиційних партій була присутня на пленарному засіданні Львівської обласної ради 3 жовтня цього року, коли вирішувалося питання про погодження проекту угоди про видобуток сланцевого газу на території Львівщини. Тоді депутати від ВО «Свобода» і депутати від ВО «Батьківщина» опинилися по різні боки барикад: перші виступали проти голосування проекту угоди, останні – за.

Врешті депутати погодили проект угоди, а низка депутатів Львівської облради підписала звернення до лідерів опозиційних партій Арсенія Яценюка, Олега Тягнибока і Віталія Кличка із засудженням поведінки Ірини Сех та Михайла Блавацького як такої, що сприяє розколу опозиційних сил.

Щодо присутності депутатів у сесійній залі 12 листопада політолог Анатолій Романюк висловив припущення, що в даному випадку йдеться більше про намагання продемонструвати політичну позицію, аніж домогтися реального голосування за висловлення недовіри (для якого, нагадаємо, потрібно дві третини голосів депутатів, або ж 78 із 116).

«Коли ми говоримо про це голосування, то воно має продемонструвати, що опозиційні політичні партії, які представлені в обласній раді, не приймають того призначення, яке відбулося, і яке не враховує результатів виборів на місцевому рівні. Це – політичне голосування. У зв’язку з цим в обласній раді будуть присутні представники керівних органів політичних партій», - сказав політолог ZAXID.NET.

Також Анатолій Романюк не виключив, що в представників опозиції присутнє бажання продемонструвати єдність після конфлікту, який виявився під час вже згаданого голосування щодо сланцевої угоди у Львівській облраді 3 жовтня.

«Може бути така складова, щоб громадяни бачили, що опозиція, принаймні в якихось питаннях, єдина. Це – акт, демонстрація, з одного боку – для виборців, з іншого – для керівництва країни», - зазначив експерт.

Данило Мокрик, ZAXID.NET