За грантові кошти у Львові обладнають 500 індивідуальних теплових пунктів

18:00, 20 жовтня 2015

«Львівтеплоенерго» найближчим часом має обладнати понад півтисячі індивідуальних теплових пунктів (ІТП) у міських багатоповерхівках. Кошти на це підприємство вже отримало – це 10 мільйонів гранту від Європейського банку реконструкцій і розвитку.

Зараз ІТП працюють у 92-ох львівських багатоповерхівках. Мешканці цих будинків завдяки обладнанню економлять на опаленні. Водночас температура в помешканнях у них завжди комфортна.

У квартирах на вул. Замарстинівській,150 середня температура +21⁰. У будинку вже давно створене ОСББ. А в підвалі два роки тому коштом міста встановили індивідуальний тепловий пункт. Закладена програма підтримує саме той режим, який попросили мешканці.

«Нам достатньо, щоб тиск був три атмосфери і відповідно температура на подачі у нас 44 градуси і на звороті 39. Це температура достатня, щоб упродовж дня в квартирі було 20-21 градус тепла», – пояснив голова асоціації ОСББ «Галичина» Володимир Крицак.

Насправді, за його словами, воду для опалення теплоенерго подає значно гарячішу і замість двадцяти у квартирах було би плюс тридцять. Однак, система ІТП бере лише необхідне. Відтак мешканці заощаджують на оплаті за опалення десять або й п’ятнадцять відсотків.

«Якщо будинок є утеплений, вони собі можуть понижати температуру теплоносія до таких норм, скільки вони собі вважають за потрібне. Друге питання – при підйомі температури вони можуть закладати відповідні параметри. Скажімо, у Львові є 92 ІТП і, як правило, там вже при температурі +8 градусів автоматика зупиняє опалення у будинку», – зазначив директор ЛМКП «Львівтеплоенерго» Степан Пакіж.

Однак, жодне обладнання не допоможе, якщо тепло із будинку втікатиме через шпари у вікнах та стінах.

«Якщо подивитись на тепловізорі наші будинки зимою, то таке враження, ніби ми хочемо голу людину загріти. Цього не буває. Тому ми будемо запускати окрему програму з утеплення будинків, це буде і від міста, і від держави. І ті мешканці, які будуть активні і будуть долучатися, отримають допомогу в першу чергу», – наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

Наразі ж будинковим громадам львівська мерія пропонує тридцять відсотків компенсації на енергоефективні кредити. І ще сорок відсотків поверне держава.

Саме за такою програмою в ОСББ на Замарстинівській, 150 і встановили пластикові вікна на сходових клітках.