За меморандумом про вивіз сміття зі Львовом співпрацюють лише три міста

Мешканці Перемишлян також не хочуть приймати відходи зі Львова

20:12, 15 травня 2017

Серед двох десятків міст, які 21 квітня у меморандумі про співпрацю із Львовом офіційно задекларували наміри про відкриття своїх полігонів, лише одиниці справді це зробили. На громадських слуханнях у Перемишлянах мешканці також вирішили відмовитись приймати зі Львова.

Тому для львівських перевізників побутових відходів сам меморандум мало що змінив.

«Одне місто точно, не хочу називати, яке саме це місто, приймає відходи. Друге місто теж співпрацює, можна вважати, за меморандумом. Але вивозимо ми туди сміття небагато, десь в межах 30 тонн», ― розповів директор ЛКП «Львівспецкомунтранс» Тарас Стефанишин.

За його словами, це приблизно чверть від того, що ЛКП «Львівспецкомунтранс» мало б збирати щодня. Тому й досі свої машини мусить відправляти за межі області.

«У меморандумі проставлена цифра 570 тонн щоденного вивезення відходів. На сьогоднішній день тільки три міста реально працюють з громадою міста Львова. Ми маємо право вивозити 80 тонн всього-на-всього. Потреба міста Львова ― від 500 до 600 тонн», ― прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий.

На громадських слуханнях у Перемишлянах мешканці відмовились приймати зі Львова бодай по одній машині на день.

«Наше сміттєзвалище за півтора кілометра від Перемишлян, воно не охороняється, воно не відповідає ніяким нормам і моя особиста думка, що ми не можемо цього сміття зі Львова приймати. Це буде другий Чорнобиль», ― зазначила мешканка Перемишлян Людмила Заставна.

«Хто його знає, що будуть вивозити зі Львова, які радіоактивні речі сюди потраплять із цим сміттям. Тому я виступаю від громади села Унева і кажу категоричне «ні», ― додав мешканець с. Унів Семен Підківка.

«Здавалось би, що міста дійсно допоможуть, підставлять плече. На жаль, на нинішній час лише декілька міст, які реально допомагають Львову вивозити сміття. Мені здається, люди в районах легше сприйняли б атомну бомбу, ніж машину львівського сміття», ― зазначив депутат Львівської міськради Іван Рудницький.

За кожну тонну прийнятого сміття Львів платить містам по 500 гривень. За умовами меморандуму, допомагатиме також впорядкувати місцеві полігони.

«За кожною тонною сміття йшли б реальні гроші, за які можна було би зробити рекультивацію цього сміттєзвалища, а також зробити розширення площі на кілька років наперед для складування, а також зробити станцію перекачки стічних вод», ― зауважив міський голова Перемишлян Олександр Зозуля.

Однак, як стверджують голови районних міст, ці питання мають затверджувати місцеві депутати. Та замість сесії вони збирають громадські слухання.

«А чи всі питання сесії передають на громадські обговорення. Коли ділять бюджет, передають на громадські обговорення? Коли вирішують земельні питання, передають чи ні? А хто приймає рішення остаточно ― громадські обговорення? Тоді виникає питання: а для чого тоді депутатський корпус і його повноваження? Логічне запитання», ― наголосив заступник міського голови Львова з питань ЖКГ Сергій Бабак.

За його словами, частина міст, які підписували меморандум, ще можуть долучитись до співпраці із Львовом, затвердивши ці питання на сесіях.

До слова, через невиконання сміттєвого меморандуму у Львові можуть оголосити надзвичайну ситуацію. На сьогодні у місті 35% сміттєвих майданчиків є переповненими, не вивезено 7580 тонн сміття, зокрема 5440 тонн лежить на землі. Тим часом підвищується температура атмосферного повітря і зростає ризик спалаху кишкових та інших інфекцій.