За паління сухостою на Львівщині оштрафували 15 людей за два місяці

18:48, 10 березня 2015

Під час підготовки землі до весняних робіт почастішали випадки підпалу сухостою. Так, за останню добу надзвичайники у Львівській області зафіксували 55 випадків. Через вітер дим і попіл дісталися Львова.

У Санепідслужбі вкотре наголошують, прибирати суху траву та чагарники потрібно ще восени. Спалювати не можна, лише компостувати або переорювати. Бо пожежі на полях шкодять не лише мікроорганізнам у землі, а й навколишньому середовищу.

«Утворюється діоксин, дуже серйозна шкідлива речовина. І може утворюватися така речовина, як бензопірен, який також є канцерогеном. Сам дим, маючи подразнюючі дії, загострює розвиток різноманітних хронічних інфекцій», – розповів заступник начальника Санепідслужби Львівщини Олег Когут.

Для людини попіл шкідливий ще більше, адже, осідаючи в легенях, викликає кашель, сльози та алергічні реакції. «При вдиханні ви отримуєте не те, щоб легке отруєння, але однозначно інтоксикацію, як при вдиханні будь-якого диму», – зазначив лікар-алерголог першої міської лікарні Алла Солов’янчик.

За останню добу на Львівщині надзвичайники зареєстрували 55 випадків загоряння сухої трави. «Разом зі сухою травою вогонь може перекидуватися і на поруч розміщені будівлі, і на ліс, що ускладнить ситуацію і завдасть великих матеріальних збитків», – повідомив речник Державної служби надзвичайних ситуацій Львівщини Ігор Курус.

З початку лютого Державна екоінспекція вже оштрафувала 15 осіб. Вони мають сплатити від 170 до 340 гривень.