За перший квартал на Львівщині обласні програми профінансували лише на 2,3%

16:33, 10 травня 2017

Цього року Львівська обласна рада вчасно затвердила майже усі обласні програми. Однак за підсумками першого кварталу із 39 програм 26 не отримали жодного фінансування, а на 13 було скеровано 18,6 млн грн із передбачених на рік 810 млн грн, тобто усього 2,3%. Про це під час прес-конференції у середу, 10 травня, повідомив член бюджетної комісії Львівської облради від фракції «Самопоміч» Іван Собко.

«Про що це говорить? Будемо звертатися до голови Львівської облдержадміністрації, профільних заступників. Мабуть, потрібно посилити контроль. Можливо, щось із менеджерськими, управлінськими здібностями структурних підрозділів ЛОДА. У попередні роки фінансування у першому кварталі програм було на рівні 10 - 12%, а 2,3% – це вкрай низький відсоток», – сказав Іван Собко.

Він додав, що, кошти які виділялися, в основному пішли на виплату зарплат та соціальну сферу. «Надані кошти на виплату зарплат працівникам телеканалу «Перший Західний», водолазам, працівникам природних парків. Також надані кошти на депутатські допомоги, на підтримку незахищених верств населення, наприклад на допомогу для дітей-сиріт», – повідомив він.

Іван Собко додав, що з програм, які передбачають відбір учасників на конкурсних засадах, першою може отримати фінансування програма підтримки мікропроектів. За його словами, 5 травня голова Львівської обдержадміністрації Олег Синютка підписав розпорядження про розподіл субвенції з обласного бюджету у близько 59,75 млн грн на мікропроекти місцевого розвитку.

Загалом же, за словами Собка, необхідно досягнути показника фінансування обласних програм у 30-35% за підсумками другого кварталу. «Не можна усі кошти просто «засвоювати». Недопустимо, коли ремонти у школах починаються після 1 вересня, а капітальні ремонти об’єктів, доріг у листопаді», – сказав він.

«Депутати фракції «Самопоміч» вимагали, щоб фінансування обласних програм відбувалося на конкурсних засадах, і більшість програм цього року таки передбачають проведення конкурсів. Ці процедури вимагають значних затрат часу: проведення конкурсів, обрання переможців, проведення тендерів або відбору виконавців відповідних робіт. Практика попередніх років показує, що основне фінансування обласних програм відбувається у другому півріччі», – прокоментував ZAXID.NET керівник департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації Роман Филипів.

За його словами, щоб не було затягування, голова Львівської облдержадміністрації дав доручення завершити проведення конкурсів по всіх галузевих програмах і тендерів чи конкурсів для вибору виконавців конкретних робіт до 24 травня.

«Додам, що за підсумками чотирьох місяців, фінансування обласних програм зросло до 42 млн грн, або 8% від загального обсягу фінансування, передбаченого на рік», – сказав Роман Филипів.