За перший тиждень вересня Україна імпортувала зі Словаччини понад 140 млн куб. м газу

12:04, 8 вересня 2014

За період з 1 по 6 вересня Україна імпортувала зі Словаччини 144 млн куб. м природного газу.

Про це в понеділок, 8 вересня, повідомили у прес-службі ПАТ «Укртрансгаз», передає «Інтерфакс-Україна».

За словами співрозмовника агентства, вищевказані обсяги вже закриті відповідними актами.

Крім того, з урахуванням тестових поставок, які почалися з 16 серпня, імпорт природного газу з боку Словаччини вже склав 280 млн куб. м.

За даними оператора газотранспортної системи Словаччини Eustream, 7 вересня до України поставлено ще 26,1 млн куб. м газу, а заявка на 8 вересня складає 26,4 млн куб. м.

Також повідомляється, що запаси природного газу в підземних сховищах (ПСГ) «Укртрансгазу» станом на 6 вересня складали  15,95 млрд куб. м.

Як повідомлялося, церемонія запуску газопроводу «Вояни-Ужгород» відбулася 2 вересня 2014 року. Мінімальна гарантована потужність газопроводу, по якому здійснюються поставки газу з ЄС в Україну, становить 6,4 млрд куб. м, або 17,5 млн куб. м газу на добу. Проектна потужність газопроводу – близько 10 млрд куб. м газу на рік.

Велику частину вихідних транспортних потужностей на газопроводі «Вояни-Ужгород» для поставок природного за маршрутом «Європейський ринок газу - Україна» до 2019 року викупив НАК «Нафтогаз України».

За п’ять місяців поточного року (з квітня по серпень) імпорт газу з боку Європи (Угорщина та Польща) в Україну склав майже 1,1 млрд куб. м. Для порівняння, за увесь 2013 рік Україна імпортувала з Європи лише 2,13 млрд куб. м природного газу.

Нагадаємо, наприкінці серпня «Укртрансгаз» успішно завершив тестову прокачку газу зі Словаччини до України за новим маршрутом «Вояни-Ужгород». Офіційний запуск цього нового маршруту імпорту газ в Україну, другого за обсягами прокачування після російського, відбувся 2 вересня.

Відзначимо, що сьогодні президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України про реформування системи управління єдиної ГТС України». Відповідно до закону, газотранспортна система (ГТС) і підземні сховища газу (ПСГ) залишаються в державній власності, однак відтепер їх можна передавати в управління спеціально створеним компаніям.