За півроку аграрії отримали лише 7% передбачених бюджетом дотацій, — ЗМІ

Від моменту затвердження Кабміном порядку дотацій для агровиробників з обіцяних 6,3 млрд грн аграрії засвоїли лише 7% коштів

9 вересня

З часу затвердження урядом порядку дотацій для аграрних виробниківминуло вже півроку, проте з обіцяних 6,3 млрд грн аграрії засвоїли близько7% коштів. З цільових програм для фермерів використано ще менше ― близько 1%, пише профільний сайт Kurkul.com.

Зокрема, на компенсацію вартості українського насіння цьогоріч урядом передбачено 240 млн. грн, які взагалі наразі не засвоїли аграрії.

На компенсацію вартості сільськогосподарської техніки в бюджеті закладено 1 млрд грн. Станом на червень було засвоєно — 159,2 млн грн. На здешевлення відсоткової ставки за кредитами — 500 млн грн, засвоєно — нуль.

На часткову компенсацію за будівництво та здачу в експлуатацію/реконструкцію тваринницьких ферм або компексів, доїльних залів та підприємств з переробки сільськогосподарської продукції з передбачених 2,5 млрд грн за вісім місяців поточного року засвоєно лише 220,1 млн грн. На дотації за вирощування молодняку (до 12 місяців) фізичним особам – у бюджеті на 2018 р. закладено 700 млн грн, засвоєно станом на червень — 6,7 млн грн.

У підсумку — менше 10% дотацій, а саме – 459 млн грн з 6,3 млрд грн отримав агросектор за вісім місяців із закладеної у бюджет держпідтримки.

Зазначається, наразі невідомо, що стало причиною провалу програми дотацій.

Нагадаємо, 7 лютого Кабінет міністрів схвалив програми підтримки аграрного сектору за ключовими напрямами у рамках державного бюджету на 2018 рік. Йдеться про розподіл 6,3 млрд грн — саме такою є сума державної підтримки на цей рік.

В уряді повідомляли, що 2 млрд грн дотацій в 2018 році спрямують на підтримку рослинництва, 1 млрд грн виділять на програму 20% компенсації аграріям вартості вітчизняної сільгосптехніки. Також 2,3 млрд грн передбачено на нову програму державної підтримки розвитку тваринництва в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Помер прикордонник, якого на Закарпатті збив контрабандист
Срібний ланцюг Буняка і ключі від міста
У Києві активісти вимагали відставки Арсена Авакова під його будинком
Домоуки
«Свої перші персні ми робили у татовій майстерні»
Збірна України зазнала принизливої поразки від збірної Словаччини
Львів оголосив тендер на електронний квиток для оплати проїзду у міському транспорті
Біла сомалізація України
У Львові група молодиків розтрощила салон гральних автоматів. Всіх затримали
РАГУlive. Випуск за 16 листопада