Підприємства Львівщини за І півріччя 2010 року виконали будівельних робіт на 664,4 млн. грн., що на третину менше, ніж за відповідний період попереднього року. У середньому щомісяця обсяги будівництва у січні-червні 2010 року були меншими за показник середньомісячного значення докризового 2007 року у чотири рази. Серед регіонів України за обсягами будівництва Львівщина посідає сьоме місце, а за темпами зростання – 19.
Про це ZAXID.NET поінформували в головному управлінні статистики у Львівській області.
Після значного скорочення житлового будівництва у 2009 році, цьогоріч обсяги введення житла почали зростати. За перше півріччя 2010 року у Львівській області було введено в експлуатацію 281,6 тис. м кв., що на 54 тис. кв. м більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Зростання житлового будівництва в області відбулося за рахунок значного введення в експлуатацію житла населенням. Натомість, будівництво багатоквартирних будинків скоротилося вдвічі. Так за І півріччя було введено в експлуатацію 17 багатоквартирних житлових будинків загальною площею 59 тис. кв. м.
Частка Львівської області у загальнодержавному введені житла становила 8,7%. За обсягом введеного житла Львівщина посіла третє місце серед інших регіонів, поступившись тільки Київській області та м. Києва. Треба зазначити, що приріст житлового будівництва в області є меншим, ніж в цілому в Україні.
Чисельність штатних працівників у будівництві у першому півріччі 2010 року становила 25,6тис. осіб. Середньомісячна номінальна зарплата одного штатного працівника будівельних організацій Львівської області за січень-червень 2010 року склала 1137 грн. або 62,4% від середнього її рівня в економіці.
Станом на 1 липня 2010 року загальна сума заборгованості з виплати зарплати склала 16,2 млн. грн., або п’ята частину суми боргу в економіці області. Кількість будівельників, які несвоєчасно або не у повному обсязі отримали заробітну плату, становила майже 5 тис. осіб, або 18,7% від кількості працівників у галузі. Середній розмір боргу на одного працівника склав 3,4 тис. грн., що в 2,5 разу більше за рівень заробітної плати в галузі за червень.