За порушення тендерного законодавства на Львівщині сплачено штрафів на 3,57 тис. грн.

14:55, 18 грудня 2007

У травні цього року у Контрольно-ревізійному управлінні у Львівській області, відповідно до вимоги ГоловКРУ, було створено окремий відділ з перевірки державних закупівель, - повідомив сьогодні, 18 грудня, під час прес-конференції в.о. начальника управління Юліан Дзямба.

За його інформацією, з часу створення відділу виявлено порушення законодавства з питань державних закупівель на 1212,1 млн грн. Ще на 71,7 млн грн виявлено такі порушення працівниками районних контроль-ревізійних відділів та галузевих відділів обласного управління. Він прокоментував, що об’єктами перевірки стають суб’єкти господарської діяльності, що підпадають під дію закону "Про державні закупівлі", і мають великі фінансові потоки.

Ю.Дзямба поінформував, що за наслідками контрольних заходів, проведених за 11 місяців року, працівниками КРУ складено та скеровано для розгляду у суди 33 протоколи. "У 13 випадках суди прийняли постанови про притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності на 14 тис. грн. Як правило, це голови або заступники голів тендерних комітетів. Фактично стягнуто 3,57 тис. грн", - повідомив Ю. Дзямба, і додав, що "12 справ у стадії розгляду. А щодо восьми суди винесли рішення про звільнення від адміністративної відповідальності цих осіб".

"Найбільшою проблемою є те, що законодавець пізно визначив як рахувати збитки, завдані бюджетам від порушень тендерного законодавства", - заявив в.о. начальника КРУ у Львівській області. За його інформацією, відповідна методика була затверджена лише наприкінці серпня цього року. Ю.Дзямба прокоментував ZAXID.NET: "За усіма порушеннями, які фіксуватимуться після прийняття цієї методики, уже можна буде визначати збитки. Я думаю, що прийняття цієї методики, дасть змогу притягувати деяких посадових осіб не лише до адміністративної, але й до кримінальної відповідальності".

Аналізуючи ситуацію, Ю.Дзямба також заявив: "На мою думку, як громадянина, діючий закон про державні закупівлі - один із найкорупційніших законів сьогодні. На основі проведених цього року перевірок у всіх регіонах України, ГоловКРУ виокремило найчастіші порушення, і подало у Верховну Раду законопроект про внесення змін до цього закону. Його зміни необхідно приймати першочергово".