За провал угоди з ЄС буде відповідальна влада, - нардеп

17:25, 28 лютого 2013

Депутат фракції "УДАР" Ірина Геращенко заявляє, що опозиція зробить все для підписання угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з Євросоюзом, і винуватою у разі непідписання буде влада.

"Опозиція налаштована зробити все для того, щоб це відбулося. Передусім, це ухвалення відповідних законів. Лише від влади залежатиме неуспіх підписання (угоди про асоціацію – ред.)", - сказала вона під час круглого столу в четвер у Києві.

При цьому І.Геращенко наголосила, що неуспіх, провал саміту Україна-ЄС чи підписання Угоди про асоціацію в 2013 році залежатиме виключно від влади. "Сьогодні лише від президента Януковича залежатиме виконання зобов'язань української сторони перед європейською спільнотою", - переконана депутат.

І.Геращенко звернула увагу на певні зміни, що відбуваються у свідомості представників багатьох політичних сил, представлених у парламенті, про необхідність серйозно працювати над темою євроінтеграції України.

На її думку, підтвердженням цьому є кадрові зміни у комітеті з питань євроінтеграції. "Якщо в минулому парламенті це був найменший комітет, то сьогодні в ньому працюють 16 депутатів. У ньому представлені два колишніх міністри закордонних справ, колишній віце-прем'єр з питань євроінтеграції", - сказала парламентар.

Вона вважає, що комітет повинен мати особливі функції за прикладом того, як це було зроблено в інших країнах, що вступали до ЄС. "Потрібно порушувати в парламенті питання про посилення функцій комітету та щоб там раз на місяць відбувалися спеціальні засідання за участю керівників фракцій", - запропонувала І.Геращенко.

При цьому вона зазначила, що не вважає саміт у Брюсселі успіхом. "Я вважаю, що це дуже важливий захід, який стався між Україною та ЄС", - сказала вона.

За словами депутата, Євросоюз - дуже прагматична структура. Вона висловила думку, що ЄС витратив на Угоду про асоціацію з Україною стільки фінансів і ресурсів, що це не той інститут, який звик викидати свої зусилля на вітер.

"Для Євросоюзу так само надзвичайно важливо підписати цю Угоду і показати успіх цього напряму, зокрема і для наших найближчих сусідів - Молдови та Грузії, які сьогодні йдуть нашим шляхом. Але цю угоду ніколи не буде підписано, незважаючи ні на що, якщо Україна не виконає своєї частини домашньої роботи", - сказала І.Геращенко.

Нагадаємо, що 25 лютого у Брюсселі відбувся саміт Україна - ЄС за участі українського президента Віктора Януковича. Під час саміту Київ та Брюссель оприлюднили заяви про відданість угоді про асоціацію, СОТ та ЗВТ. Також ЄС заявив, що чекає від України вирішення проблеми вибіркового правосуддя.

Експерт Валерій Чалий спрогнозував, що ймовірність підписання Угоди про асоціацію становить всього 20%.

За її словами, необхідно вирішити питання з виборчим правосуддям та ухвалити відповідне законодавство, адже серед вимог ЄС було ухвалення відповідного законодавства, зокрема п’ять законопроектів Кабінет Міністрів вже направив до Верховної Ради.

За словами І.Геращенко, фракція "УДАР" вивчила урядові законопроекти і вважає їх слабкими, проте готова підтримати ці законопроекти в першому читанні та допрацьовувати їх до другого читання.

Також вона нагадала, що вже в березні в обов'язковому порядку має бути ухвалено рішення про проведення виборів в п’яти мажоритарних округах, де "влада вкрала перемогу в опозиції".

За словами І.Геращенко, це вимога також є обов'язковою для України від ЄС і стане показовою, щоб продемонструвати здатність України проводити прозорі демократичні вибори.