Цьогоріч майже у кожній львівській школі відбулись ремонтні роботи. Але тільки завдяки фінансовій підтримці батьків, стверджують директори шкіл.
Освітяни скаржаться, що бюджетних грошей зараз обмаль, окрім цього вони ще й заблоковані на казначейських рахунках. Через це навчальні заклади отримують їх із запізненням і невеликими частинами. Тому освітяни змушені шукати вихід.
«Наприклад, у минулому навчальному році батьки домовилися поміняти два вікна в класі. Вони вклали свої кошти, третє вікно - це допомога школи. У нас є спеціальний рахунок. На цей рахунок надходять гроші від громадських організацій, які займаються в школі, а також кошти від оренди деяких наших приміщень», - розповіла директор СШ № 13 Галина Федоришин.
Внесок школи, розповідає директор, був 30 тисяч гривень. Батьківський - на загальні роботи у школі - близько двадцяти тисяч. А от ремонти у класах - це уже додаткова ініціатива мам і татів.
Тим часом готовність шкіл до навчального року, їх санітарний стан і рівень безпечності приміщень та пришкільної території, почали перевіряти комісії, у складі яких не чиновники, а директори і вчителі з інших навчальних закладів. Таку практику у Львові запровадили два роки тому. Тоді перевіряти своїх же ж колег освітянам здавалось некоректним. Однак зараз жодних застережень із цього приводу вже немає.
«Для директорів це дуже хороша школа в плані познайомитися з досвідом своїх колег. Навіть той, хто багато вміє і багато робить, в кожному іншому навчальному закладі може для себе побачити багато цікавого», - запевнила голова комісії і водночас директор львівської середньої школи № 3 Світлана Уралова. Комісія під її керівництвом і перевіряла школу № 13. Оглянули спортивні зали, яких у школі аж три і серед них є навіть тренажерний.
«Спортивні зали впорядковані, усі тренажери на місці, у справному стані. Я думаю, що тут дітям буде цікаво займатися фізкультурою. Зауважень комісія не має», - зазначила член комісії, директор СШ № 78 Ірина Солодовнікова.
У школі №13 є також дванадцятиметровий басейн, у якому цього року встановили нові вікна. Ці роботи, щоправда, профінансовані з міського бюджету у межах міської програми навчання дітей плаванню. А от побілили стіни та стелю і відновили настінну плитку спільно - батьки і тренери.
Попри нелегкі часи бодай мінімальні ремонти саме за підтримки батьків відбулись у кожній львівській школі.