За п’ять років дії програми мікропроектів Львівська облрада реалізувала понад 510 ідей

19:46, 18 грудня 2015

Облаштувати дитячі майданчики, поремонтувати школи та реалізувати інші проекти можуть міста та села Львівщини завдяки співфінансуванню обласної ради.

Для цього потрібно описати, що хочуть покращити у себе і податись на конкурс мікропроектів. Так зробили у селі Малехові – вони попросили дофінансування на реконструкцію вуличного освітлення майже двох кілометрів дороги.

«Обласна адміністрація дала 75 тисяч, решта коштів були сільською радою залучені. Вартість проекту будівництва по реконструкції вуличного освітлення 322 тисячі гривень», — розповів сільський голова Малехова Володимир Сеньковський.

За п’ять років дії програми на Львівщині реалізували понад 510 мікропроектів. Часто це були ремонти у школах, народних домах чи реконструкції водопроводів, облаштування дитячих та спортивних майданчиків. Вартість усіх їх із співфінансуванням з обласного та районних бюджетів, а також самих мешканців склала більше 73 мільйонів гривень. Впроваджувати маленькі ініціативи громад думають і наступного року.

«Яка це буде сума? Ну десь попередньо є бачення на 30-35 мільйонів гривень. Якщо говорити по напрямках і пріоритетах то знов ж таки будуть залишатися такі напрямки як підтримка народних домів, заходи з енергозбереження», — зазначив представник комісії з питань бюджету соціально-економічного розвитку представник комісії з питань бюджету соціально-економічного розвитку Іван Собко.

Щоб мікропроект таки пройшов конкурсний відбір, слід дослухатись до простих порад.

«Має бути достатньо великий відсоток співфінансування. Не може селищна рада дати 10% суми, а решту вимагати з обласного бюджету. По-друге – цей проект має бути реальним до виконання можна написати там собі якісь фантазії, які не втіляться. По-третє, за цей проект треба відзвітувати», — пояснила перший заступник голови обласної ради Парасковія Дворянин.