Сирійська влада систематично затримує та піддає тортурам дітей, про це заявляє верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллай. Вона заявила про глибоке занепокоєння долею сотень дітей, яких тримають в ув'язненні.
Піллай каже, що президент Сирії Башар аль-Ассад може просто своїм наказом припинити вбивства та утримання під вартою цивільних, пише BBC Україна.
Попри скептицизм Сирія таки підтримала план мирного врегулювання, який просував посланець ООН та Ліги арабських держав Кофі Аннан.
Наві Піллай розповіла, що президента Сирії притягнуть до відповідальності за порушення, які коять його сили безпеки. На питання про те, хто саме несе за це відповідальність, вона сказала: "Фактично, існує достатньо доказів, які вказують на те, що багато з цих актів здійснюються силами безпеки та були схвалені на найвищому рівні".
За словами комісара, Рада Безпеки ООН має достатньо достовірної інформації, щоби притягти Сирію до Міжнародного кримінального суду.
Окремо вона згадала "жахливе" поводження з дітьми.
"Сотні затримані чи піддані тортурам... Це просто жахливо. ... Дітям прострілюють коліна, тримають їх з дорослими у нелюдських умовах, не надають їм медичну допомогу, використовуючи або як заручників, або як джерело інформації", - сказала правозахисниця.
ООН твердить, що від початку антиурядового повстання в Сирії, що триває вже понад рік, були вбиті більше дев'яти тисяч людей.
У вівторок, 27 березня, кілька опозиційних сирійських груп на зустрічі в Стамбулі домовилися визнати Сирійську національну раду офіційним представником сирійського народу.
Однак опозиціонери не вірять у щирість Ассада і не підуть на співпрацю з ним. Також бракує згуртованості серед сирійської опозиції.
Раніше Кофі Аннан назвав важливим кроком схвалення Сирією плану мирного врегулювання, що складається з шести пунктів, але визнав, що ключовим є його імплементація.
У плані міститься вимога до Башара аль-Ассада вивести війська та важке озброєння з населених пунктів, крім того, обидві сторони закликають до щоденних двогодинних припинень вогню для надання гуманітарної допомоги.
План також містить заклик до влади звільнити затриманих під час повстання.
Втім, документ не встановлює Ассаду ніяких строків для виконання цього плану та не вимагає від нього піти з посади.
Попри весь існуючий скептицизм цей план є першою стратегією завершення конфлікту, яку підтримує весь Радбез ООН включно з Росією та Китаєм. Але всі одностайно кажуть, що найголовніше - чи буде цей план втілений у життя.