За рік своєчасна профілактика вберегла близько 300 львів’янок від раку молочної залози

14:15, 24 жовтня 2009

За 2008 рік у Львові на початковій стадії вилікували 68 випадків потенційного раку шийки матки та 276 випадків раку молочної залози. За допомогою мамографа у лікарів з’явилась можливість поставити достадійний діагноз раку молочної залози. Про це під час брифінгу розповів позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я Львівської ОДА, мамолог Ігор Корій.

Навіть коли пухлини ще не має, мамограф, за допомогою скупчення кальцинатів, показує, що вона утвориться в певному місці за декілька років. Це дає можливість профілактично видалити потенційно небезпечну ділянку. Якщо знайти таке місце на доклінічній стадії, то ефект лікування 100%, - повідомляє ZAXID.NET .

«Зараз у Львові функціонує 5 мамографічних кабінетів, котрі щодня приймають на обстеження львів’янок. Це кабінет у поліклініці №4, що на проспекті Червоної Калини, 68, кабінет в Центрі здоров’я жінки, що розташований в лікарні Залізничного району, кабінет в пренатальному центр на вул. Короленка та онкоцентрі на вул. Гашека, 2а», - розповів Ігор Корій.

Жінки повинні проходити профілактичне обстеження ще з молодого віку. З 20 років жінка повинна звертатись один раз в рік до гінеколога та проходити ультразвукове обстеження. Починаючи з 40 років, жінка повинна проходити мамографічне обстеження та ультразвукове обстеження щороку. У віці від 40 до 45 років, цю процедуру можна проходити раз на 2 роки, у віці до 60 років жінка повинна обстежуватись щорічно, а у віці до 70 років можна знову переходити на обстеження раз в 2 роки.

Крім того, спеціалісти запевняють, що лише мамографічне обстеження не гарантує виявлення раку молочної залози, тому необхідно комбінувати його з УЗД. Також жінки можуть проводити самообстеження за допомогою пальпації молочної залози та зон лімфовідтоку: аксилярної і надключичної ділянок. Будь-яка зміна форми молочної залози та виділення з соска повинні змусити жінку звернутись до лікаря. «Домашнє» обстеження дає гарантію виявлення патології молочної залози розміром до 1 см.

«Обстеження у мамографічних кабінетах безкоштовне, однак якщо апарат виявляє злоякісну патологію, то плівка, на котру потрібно це зазняти коштує 92 гривні: для двох молочних залоз у чотирьох проекціях», - зазначила заступник головного лікаря поліклініки № 4 з медичної частини Світлана Трофімова.

«Дуже важливою є також проблема психологічного бар’єру для жінок, котрі дізнаються, що в них є онкологічна патологія. Вони ховаються і не йдуть до лікаря-онколога. Суміжна з нею проблема це звернення до нетрадиційних методів лікування: застосування голкотерапії, фітотерапії, бадів. Будь-які з нетрадиційних методів не лікують, а лише затягують час. На І-ІІ стадії ми виліковуємо 90% хворих, а на IV стадії цей показник знижується до 30% і менше», - зазначив Ігор Корій.

Нагадаємо, що смертність від раку молочної залози на Львівщині становить 26,8 випадків на 100 тисяч населення, в Україні – 30,7 випадків.