На двох власників приміщення у Львові на вул. Фредра, 7 управління охорони історичного середовища готує судовий позов. Про це повідомила начальник управління Лілія Онищенко.
Йдеться про самовільне перепланування, яке власники приміщення розпочали без жодних дозволів. У будинку 1911 року вони розбили віконні отвори і замість них збирались встановити пластикові двері. І хоч непомітним таке самоуправство не залишилось, ще від минулої п’ятниці винуватці так і не зголошуються.
«Там були прекрасні широкі вікна і ніколи не було дверей. Він це зруйнував, ніяких дозволів на це в нього, звичайно, не було. Він має технічний паспорт на ці приміщення, який і дав фірмі, котра виконувала ці роботи, сказавши, що це є дозвіл на роботи», – розповіла Лілія Онищенко.
За документами приміщенням на першому поверсі володіють дві особи – Ірина Малькова та Олександр Макаров. Адреса – вул. Фредра, 7. Але там вхід з двору. Тому для майбутнього закладу облаштувати двері власники вирішили з вул. Герцена, куди будинок виходить другим фасадом. Хоча під час купівлі зазначеним особам в управлінні історичного середовища видали охоронну довідку з попередженням – «без влаштування входу».
«На жаль, ці прізвища, написані в свідоцтві, зустрічаються досить часто. Ми ту саму історію з ними маємо на Вірменській, 30, Крушельницької, 25, на вул. Зеленій. Ці люди мають багато нерухомості в центрі Львова. Те саме прізвище. Ну і так завжди виходить, що вони починають роботи незаконно, самовільно саме в п’ятницю ввечері», – зазначила Лілія Онищенко.
За її словами, пластикові двері на вул. Вірменській, 30 теж з’явились замість вікна – але 3 роки тому. І хоч ще раніше було рішення суду про демонтаж, власниця – Ірина Малькова – цю нерухомість примудрилась продати. А клопоти тепер уже має новий власник.
Що ж до будинку на Фредра-Герцена, Держархбудінспекція дозволів на будівельні роботи там не видавала і порушників має намір покарати.
«Штрафна санкція передбачена за вчинення будівельних робіт в історичній будівлі без дозволу на виконання цих робіт. Якщо їх проводить юридична особа, штраф становить 1 млн 240 тис. 200 грн. Якщо ж приватна особа – тоді 11 900 грн», – пояснив директор департаменту Держархбудінспекції у Львівській області Роман Желих.
За його словами, заява на порушників від інспекції є вже в прокуратурі та в поліції.