За скоєні ДТП нетверезі водії-правоохоронці зазвичай не суть відповідальності

Закони для своїх

21:56, 13 січня 2012

За дивним збігом обставин навіть зняті на відео п’яні даївці після медекспертизи та службових розслідувань виявляються абсолютно тверезими.

Цьогоріч, щоправда, таких випадків ще не фіксували. А загалом лише за 10 днів січня в області затримали 2 сотні водіїв напідпитку.

Минулоріч до об’єктиву "Нашого репортера" нетверезі правоохоронці за кермом потрапляли двічі. У квітні, саме на День працівника ДАІ двоє трудівників смугастої палиці в селі Ягелівка Буського району, "насвяткувавшись", з бенкету поїхали на авто. Керівництво обласної міліції тоді пообіцяло їх звільнити.

Та згодом за висновками експертизи чоловіки виявилися просто втомленими. Бо всю ніч працювали, а на додачу ще й начеб-то мали харчове отруєння. Алкоголю у них не виявили. Щоправда з органів їх таки попросили, та лише за півроку і зовсім з іншого приводу.

Ще раз правоохоронці відзначились у серпні. Тоді міліцонер виїхав на зустрічну смугу і врізався в іншу машину. Та на цьому не зупинився.

Але і це не стало приводом для порушення кримінальної справи, розповіли нам у прокуратурі. Погроз не довели, як і того, що праціввник райвідділу вживав алкоголь.

В наркологічному диспансері запевняють: підтасувати результати експертизи неможливо. Обстеження складається з двох обов"язкових частин: клінічної та лабораторної. І якщо першу проводить лікар, то другу - високотехнолочіний апарат, на який людина вплинути не може.

А от юристи зі своєї практики знають, міліціонери без проблем знаходять підтримку у медиків-експертів.

Загалом за минулий рік проти нетверезих водіїв-правоохоронців порушили 4 кримінальні справи. До суду ж дійшла лише одна.