За спожите у січні тепло львів’яни можуть платити частинами

Оплату за січень реструктуризують для тих, хто не має попередніх значних боргів

13:59, 18 лютого 2016

Рахунки за централізоване теплопостачання, які львів’яни отримали в січні, багатьох шокували зазначеними сумами. Зважаючи на масові звернення мешканців, у «Львівтеплоенерго» погодились січневі рахунки за заявою споживача реструктуризувати – аби людям було легше розрахуватися.

Єдиною умовою при цьому є відсутність у заявника старих заборгованостей за тепло або значних поточних сум.

«У кого є заборгованість перед «Львівтеплоенерго» понад 3 тис. грн, на таких споживачів ми змушені подавати до суду. Інших обмежень для розподілу січневих рахунків немає», – зазначив головний економіст зі збуту ЛМКП «Львівтеплоенерго» Володимир Олійник.

Написати заяву на реструктуризацію можна у відділі звернень «Львівтеплоенерго» (вул. Городоцька, 203). Відділ працює щодня з понеділка до п’ятниці з 8:30 до 17:00, у п’ятницю – до 16:00.

Також, аби нарахування були коректними, теплоенерго просить мешканців вчасно подавати покази з індивідуальних лічильників.

«Найкраще, якщо мешканці подаватимуть показник у теплоенерго в межах 28-29 числа. Тоді щомісяця споживач буде охоплювати однаковий проміжок часу і нарахування відповідатимуть спожитому теплу», – наголосила начальник служби обліку та збуту «Львівтеплоенерго» Галина Пакулець.

Загалом же в теплоенерго ще раз пояснили причини значних рахунків за січень. Найперше говорять про низькі температури у цьому місяці, а відтак і більші витрати тепла. Зокрема, наголошують на тому, що в цьому опалювальному сезоні тариф на теплопостачання у понад 2 рази більший за минулорічний. Раніше він становив 277,85 грн за 1 Гкал. Тепер же – 572 грн.

«У грудні, коли температура повітря подекуди була навіть плюсовою, ця різниця в тарифах була не такою помітною. Натомість у січні через чималі морози значно зросло споживання і, відповідно, нарахування за тепло», – пояснила Галина Пакулець.

Також чималий ажіотаж виник серед мешканців, яким до оплати виставили місця загального користування. Це стосується будинків, у яких є загальний лічильник на тепло та індивідуальні – у помешканнях. Однак у таких будинках, пояснюють у теплоенерго, є незначний відсоток квартир, які не встановили індивідуальних приладів обліку.

«Місця загального користування більшість мешканців сприймає як сходові клітки. Це не так. Місця загального користування – це і сходові клітки, і ліфтові шахти, і сміттєпроводи, і стояки, якими проходять теплові комунікації. Тому якщо розподіляти кількість теплової енергії між мешканцями, то виходить, що ті квартири, які мають лічильники, платять тільки за своє помешкання, а ті квартири, які лічильників не мають, сплачують за все решту, що спожив будинок за будинковим лічильником, – зазначила керівник служби обліку та збуту «Львівтеплоенерго».

Відповідно із січня, відповідно до методики, затвердженої Кабміном, здійснюють розподіл теплової енергії між квартирами, які мають і які не мають індивідуальних теплових лічильників, адже витрати на місця загального користування мають нести всі мешканці того чи іншого будинку.

«Третьою причиною, яка зумовила збурення серед мешканців, є нарахування у будинках, в яких немає теплових лічильників. Для таких будинків є тариф, затверджений НКРЄ, – 12,52 грн за м кв. Однак прийнято зміни до постанови Кабміну України №630 про надання населенню послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання, за якою мешканцям таких будинків проводять донарахування або коригування у бік зменшення залежно від зовнішньої температури. Ці зміни до постанови набули чинності з 19 грудня 2015 року. Відтак у грудні були зменшені нарахування. А в січні ми здійснили донарахування, оскільки зовнішня температура була значно нижчою, ніж та, яка була закладена в тарифі 12,52 грн. За січень вийшов тариф 13, 64 грн. Зараз ми спостерігаємо плюсову температуру і сподіваємось, що в лютому для будинків, які не мають приладів обліку, можна буде здійснити коригування до зменшення тарифу», – пояснили у теплоенерго.

Ще одна причина чималих сум у квитанціях львів’ян – нарахування тим мешканцям, які мають субсидії. У цьому випадку теплоенерго керувалось постановою Кабміну України №409, яка обмежує нарахування мешканцям пільг і субсидій.

«Тобто є визначено кількість теплової енергії на один квадратний метр опалюваної площі, в межах якої може нараховуватись субсидія або призначатись пільга. У гривнях цей обсяг енергії становить 12,85 грн за 1 м кв. площі. Якщо тариф у січні становив, до прикладу, 13,64 грн, то на 12,85 грн призначається субсидія, а решту суми мешканець повинен сплатити самостійно», – додала Галина Пакулець.

Отримати роз’яснення з приводу нарахувань за теплопостачання мешканці можуть у відділі звернень «Львівтеплоенерго», що на вул. Городоцькій, 203.