Львів’яни масово закривають ФОПи після того, як президент підписав закон, який зобов’язує їх сплачувати єдиний соціальний внесок.
Фізичну особу підприємця Орест Балук зареєстрував 10 років тому. Тоді починав справу з автозапчастинами. Та бізнес не запрацював. Чоловік так і залишив ФОПа. Зараз працює найманим робітником.
«Я 10 років подаю нульові звіти і закон змушує мене знятися з обліку, тому що буду платити, хоча не працюю, змушений буду платити тих сімсот з чимось гривень кожного місяця, звідки їх взяти – я не знаю», – розповів Орест Балук.
Цей ЦНАП обслуговує одразу два райони – Личаківський та Галицький. У середу та четвер тут був справді ажіотаж. Закрити свої ФОПи прийшли дев’ятсот львів’ян. У п’ятницю, 30 грудня, станом на 13-ту дня заяви подали вже 400 осіб.
«Людина тільки подає заяву про державну реєстрацію на припинення фізичної особи підприємця з паспортом, особисто або може подавати уповноважена за нотаріально довіреною довіреністю і все ми вносимо в реєстр і відразу передаємо реєстратору», – пояснила заступник начальника відділу ЦНАПу Віталія Миронюк.
А державний реєстратор вже впродовж 24 годин приймає рішення – чи припиняти діяльність ФОПа. За три дні відколи президент підписав закон ЦНАПи відвідали понад 6 тисяч львів’ян.
«Це є друга, третя категорія людей, тому розуміти, в якому напрямку працювали ФОПи – такої інформації, звичайно, немає. Ми маємо лише інформацію про те, що люди в більшості випадків, які не здійснювали діяльності, не отримували доходу», – зазначив керівник Центру надання адміністративних послуг Валентина Бартошик.
Приймати заяви від мешканців про закриття бізнесу у ЦНАПАх будуть і в суботу, 31 грудня, до останнього клієнта.