За три місяці роботи нової котельні львівській лікарні вдалося зекономити майже ₴300 тис.

Приватна котельня працює на альтернативних видах палива

19:03, 23 січня 2018

Допомагає економити гроші та не забруднює навколишнього середовища. Комунальну міську клінічну лікарню швидкої медичної допомоги, що на вул. Миколайчука, опалює приватна котельня, яка працює на альтернативних видах палива.

У період із жовтня по грудень минулого року, враховуючи різницю в тарифах, лікарня зекономила вже 293 тис. грн.

Щороку таке опалення дозволить лікарні заощаджувати майже 1,5 млн грн. Приватний інвестор із нуля звів котельню потужністю 5 МВт. Працює вона на твердому паливі: палети з соняшника або соломи.

«Запасу палива тут вистачає приблизно на 3-4 доби, в залежності від погодних умов. Заїжджає сюди автомобіль. Через центральні двері він здійснює вивантаження продукції краном-маніпулятором і таким чином звідси вже паливо подається до котлових агрегатів», – розповів керівник ТДВ «Сенсус» Роман Левицький.

Тариф приватного інвестора є нижчим від того, що пропонує «Львівтеплоенерго».

«Наш тариф є на 10% нижчий. Крім того, наш тариф є одноставковий, який не передбачає так званого приєднаного навантаження», – пояснив директор із виробництва Михайло Андрухів.

У лікарні, як було тепло, так і є зараз. Однак постачання гарячої води значно поліпшилось.

«Подача води в лікарню подається так, що поки до 9-го поверху доходить, є ледве тепла і тому поки добитися теплої води, треба було багато води спускати, що теж не є економно. Зараз я проблем таких не бачу», – повідомила головна лікарка лікарні швидкої медичної допомоги Оксана Воробель.

Потужність котельні дозволяє опалювати ще й дитячу лікарню, яка розташована поруч на вул. П. Орлика. Однак, перш ніж її приєднати до альтернативного джерела, треба зробити декілька кроків.

«Йдемо двома шляхами. Перший шлях – це модернізуємо наші системи теплопостачання активно. Тут велика підтримка Європейського банку реконструкції та розвитку. Другий етап – це ми максимально будемо підтримувати приватних інвесторів, які готові інвестувати кошти, будувати котельні і продавати нам тепло по вже фіксованій ціні», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

На території лікарні залишилось й обладнання «Львівтеплоенерго», аби, на випадок форс-мажору, медзаклад не залишився без опалення.