За останні три роки, з часу приватизації, компанія ДТЕК модернізувала Бурштинську теплову електростанцію на понад $ 175 млн. Завдяки реконструкції, проведеній на двох енергоблоках ТЕС, потужність електростанцій будо збільшено на 25 МВт і значно знизилися викиди золи і атмосферу від спалювання, повідомляє прес-служба компанії ДТЕК з посиланням на директора найбільшої у Західному регіоні ДТЕК Бурштинської ТЕС Андрія Шувара.
«До приватизації нашої ТЕС компанією ДТЕК ми навіть не могли мріяти про реконструкцію, чи модернізацію підприємства, бо держава просто не мала на це грошей. Сьогодні, коли в модернізацію ТЕС уже витрачено понад $175 млн, ми збільшили потужність нашої електростанції на 25 МВт. Це означає, що на Бурштинській ТЕС щороку спалюватимуть на 100 тис тонн українського вугілля більше, а це і вугілля львівсько-волинського басейну та вироблятимуть додатково 200 млн кВт.год електроенергії в рік», - пояснює директор Бурштинської ТЕС.
При роботі на таких потужностях значно покращуються техніко-економічні показники устаткування – на вироблення 1 кВт електроенергії витрачається менше вугілля, а термін експлуатації нового обладнання збільшено на 15 років.
Важливим досягненням модернізації ДТЕ К Бурштинської ТЕС, вважає Андрій Шувар, стало збільшення коефіцієнту корисної дії енергоблоків.
«Мова про такий показник, як питомі витрати умовного палива: наприклад, блок №5 до реконструкції використовував 405 грам на вироблення 1 кВт.год, після реконструкції — до 373 грамів. Отже, використовуючи ту саму кількість вугілля, можна виробити більшу кількість електроенергії. Тобто, ми підвищуємо коефіцієнт корисної дії енергоблоку, маємо кращий результат з тони вугілля, ніж до реконструкції. А це не тільки економія у паливі, це, перш за все, зниження викидів в атмосферу, тобто чистіше повітря над головою мешканців Бурштина і регіону», - зазначає Андрій Шувар.
На ДТЕК Бурштинської ТЕС, разом із модернізацією та реконструкцією теплоелектростанції, встановлюються нові сучасні електрофільтри і як результат - зменшились викиди шкідливих речовин у повітря.
«Коли ми поставили новий сучасний електрофільтр на восьмому блоці ДТЕК Добротвірської ТЕС, то їдучи на роботу, подумав, що блок не працює! Диму не було видно. Я аж телефонував на центральний щит, спитати у чому справа. До реконструкції блоку на Бурштинській ТЕС викиди вугільної золи з нього складали 1400 мг на метр кубічний, зараз лише 43-46 мг при нормі до 50. Тобто кількість викидів зменшилась у 29 разів», - заявив Андрій Шувар.
За його словами, на Бурштинській ТЕС такі електрофільтри наразі встановлено на двох блоках, попереду реконструкція ще 10 ( Іванно, їх у вас всього 12) подібних. Зазначимо, що один з таких фільтрів коштує понад $10 млн.
Нагадаємо, у 2012 році компанія ДТЕК придбала на аукціоні «Західенерго», до якої входить Бурштинська, Ладижинська та Добротвірська ТЕС.