Суд в окупованому Росією Криму засудив до 6 років ув’язнення в колонії суворого режиму Меджита Аблямітова, якого звинувачували в участі в «українському нацбатальйоні». Про це повідомляє «Радіо Свобода».
Під час оголошення вироку в залі Кіровського районного суду дозволили бути присутніми брату та сестрі Аблямітова. Сторона звинувачення просила для нього вісім з половиною років позбавлення волі.
Повідомляється, що проти Аблямітова свідчили кілька людей, які так само перебували в складі батальйону. На засіданні 21 січня від своїх свідчень відмовився раніше засуджений за аналогічним звинуваченням Айдин Мамутов. Він розповів, що співробітники ФСБ приносили йому на підпис вже готові протоколи допиту, однак не давали йому їх читати і, фактично, сфальсифікували матеріали справи, пише видання «Грати».
Як пише видання, у серпні минулого року ФСБ Росії стверджувала, що затримала жителя Кіровського району Криму, якого підозрюють в участі в «українському націоналістичному батальйоні». За їхнім твердженням, кримчанин у 2016 році виїхав на материкову частину України та вступив «у батальйон імені Номана Челебіджихана, створений Ленуром Іслямовим».
Прокуратура АРК почала кримінальні провадження за фактами незаконного затримання та проведення обшуку у громадянина України.
У грудні минулого року генерального директора кримськотатарського телеканалу ATR Ленура Іслямова в окупованому Криму заочно засудили до 19 років увʼязнення за диверсію. Іслямова звинувачували у створенні незаконного збройного формування, підготовці диверсій, а також в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії.
У серпні 2019 року підконтрольний Кремлю Кіровський районний суд Криму виніс вирок кримському татарину Диляверу Гафарову, якого звинувачують в участі в «незаконному збройному формуванні України». Чоловіка засудили до 10 років колонії суворого режиму й одного року обмеження волі.
Довідково.
Батальйон імені Номана Челебіджихана – це кримське добровільне збройне формування, назване на честь першого голови уряду Кримської народної республіки. Воно було створене з учасників акції «Громадянська блокада Криму», які виступали за припинення товарних поставок до Криму з материкової України і блокували пропускні пункти з вересня 2015 року. Один з координаторів блокади Криму Ленур Іслямов розповідав, що кримськотатарський батальйон виконує завдання поставлені Генштабом, але основне завдання – охорона кордону Криму в самому Криму. Міноборони України відмовилося присвоїти формуванню офіційний статус.