Валерій Мунтіян, уповноважений Кабінету міністрів щодо співробітництва з РФ, країнами СНД і Євразійського економічного співтовариства розповів про суму грошових компенсацій, які сподівається отримати Україна від Росії за можливий вступ до Митного союзу з Білорусією, Казахстаном і Росією (МС).
Чиновник прогнозує що вже у липні нинішнього року Україна зможе приєднатися до протоколу про створення Митного союзу, повідомляє «КомерсантЪ-Україна».
«За попередніми розрахунками, скасування експортних мит на нафту дасть до $3 млрд, на нафтопродукти — близько $500 млн, зниження цін на газ до рівня внутрішньоросійських - $4,5 млрд, компенсація за зміну зобов'язань України перед СОТ - $1,9 млрд. Окрім того, ми будемо наполягати на гарантіях обсягу транзиту російського газу по українській ГТС на рівні не менше 95,8 млрд кубометрів», — повідомив чиновник.
При цьому, В.Мунтіян зауважив, що принципова згода російської сторони на виплату компенсацій «однозначно є», але переговори про конкретні умови ще тривають.
Раніше повідомлялося, що візит російського прем'єра Володимира Путіна до Києва 12 квітня, ймовірно, буде присвячено питанню інтеграції України до МС.
Офіційні особи Євросоюзу не раз заявляли, що ЄС не зможе продовжувати переговори про асоціацію та зону вільної торгівлі у разі вступу України до МС.
Водночас глава МЗС Костянин Грищенко раніше заявляв, що Україна однозначно визначила для себе пріоритет – входження до Євросоюзу. Україна не може бути членом Митного союзу і одночасно утворювати зону вільної торгівлі з Європейським союзом.
Нагадаємо, 1 січня 2010 у межах Євразійського економічного співтовариства діє Митний союз Росії, Білорусі й Казахстану. липня 2011 р. митні кордони між Росією і Казахстаном, а також між Росією і Білоруссю мають повністю зникнути.
З 1 січня 2012 країни об`єднаються в єдиному економічному просторі, на якому застосовуватимуться єдині принципи роботи бізнесу. Крім того, лідери країн планують створити єдиний валютний простір.
Водночас президент Віктор Янукович заявляв, що Україна не має жодних шансів вступити до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану, оскільки влада ніколи не знайде 300 голосів у Раді для ратифікації цього рішення.