За втечу Мельника міліціонерам інкримінують службову халатність

10:07, 27 серпня 2013

Прокуратура Київської області завершує розслідування щодо співробітників міліції, що дозволили Петру Мельнику втекти з-під домашнього арешту. Кримінальне провадження за фактом службової недбалості було розпочато ще 11 серпня.

За інформацією прокуратури Київської області, міліціонери не контролювали роботи електронного браслета, надягнутого на руку Мельника, пише «КоммерсантЪ-Украина».

«Встановлено, що сигнал на стаціонарний пульт моніторингу, розміщений у Києво-Святошинському райвідділі міліції, надійшов ще 8 серпня, проте працівники міліції виїхали лише 9 серпня. Встановлено осіб, які своєчасно не відреагували на сигнал», – повідомили у прокуратурі Київської області.

За інформацією видання, це працівники чергової зміни Ірпінського міського відділу міліції, що відповідали за контроль над Мельником. Очікується, що їм пред'являть звинувачення за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу («службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки»; передбачає позбавлення волі на строк від двох до п'яти років).

Зауважимо, 12 серпня Печерський райсуд дозволив затримати ректора для доставки до суду з метою зміни запобіжного заходу. «Його шукають і в Україні. Є різні версії, де він може переховуватися», – заявив начальник управління зв'язків з громадськістю МВС Сергій Бурлаков.

Однак неофіційно співрозмовники видання в міліції кажуть, що вони практично переконані в тому, що Мельник втік за кордон. «Шанси, що Мельник все ще перебуває на території нашої країни, мінімальні. Нами проводиться значна робота по його розшуку в Україні, проте ми на 90% впевнені, що Мельник за кордоном», – повідомив співрозмовник видання у МВС.

Джерело в міліції також зазначило, що швидкому затриманню Мельника завадило недосконале законодавство: «Чинний Кримінальний процесуальний кодекс створює такі умови, за яких ми постійно відстаємо на крок від тих, кого ми змушені шукати. Багато часу, як у випадку з Мельником, витрачається на отримання в суді та прокуратурі різних дозволів і узгоджень. Наприклад, Мельник втік в ніч на 9 серпня, а тільки 12 серпня суд дозволив затримати його для зміни запобіжного заходу».

У МВС також вважають, що Мельник мав достатньо часу для того, щоб виїхати в будь-яку країну, а правоохоронним органам Білорусі, куди, імовірно, міг втекти ректор, не було сенсу його затримувати, оскільки на той момент він не перебував у розшуку.

«У нас багато говорять, що Мельник зараз перебуває в Австрії», – розповів співрозмовник видання у Національному університеті державної податкової служби.

Як відомо, 27 липня ректора Податкового університету Петра Мельника затримали за одержання 120 тис. грн хабара. 1 серпня суд обрав для Мельника запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, а 7 серпня на нього одягли електронний браслет. 9 серпня міліціонери повідомили, що Мельник втік з-пiд домашнього арешту, позбувшись електронного браслета. 13 серпня його оголосили у міждержавний розшук.

16 серпня з’явилася інформація, що Мельник втік до Білорусі, використавши паспорт брата. Офіційно правоохоронні органи не підтвердили, що ректор перебуває за кордоном.