Спроби України домогтися зниження ціни на імпортований російський природний газ замість дотримання умов надання чергового траншу кредиту Міжнародного валютного фонду стурбували інвесторів.
Ризик дефолту держави виріс вище за аналогічний показник Аргентини вперше за два роки, передає Gazeta.ua з посиланням на агентство Bloomberg.
Як зазначило видання, здатність України виплатити 11,9 млрд доларів зовнішніх боргів у 2012 році поставлена під сумнів, і за ймовірністю дефолту державу випереджає лише Греція.
"У той час як Україна стоїть на порозі збільшення дефіциту платіжного балансу, уповільнення економічного зростання та обмеження доступу до світових ринків капіталу, президент Віктор Янукович відмовився підвищувати тарифи на газ для населення, що було умовою відновлення співпраці з МВФ", - пише агентство.
На думку фахівця Raiffeisen Kapitalanlage Рональда Шнайдера, такий крок Януковича був політично мотивований.
"Це питання про готовність платити політичну ціну. Скептицизм щодо України буде збільшуватися без відновлення співпраці з МВФ", - сказав він.
Зазначимо, що уряд України прогнозує уповільнення зростання ВВП в 2012 році до 3,9% з 5,2% роком раніше у зв'язку з ризиками скорочення експорту в країни єврозони.
Нагадаємо, віце-прем'єр міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко 26 січня повідомив, що МВФ не прийняв рішення про надання Україні чергового траншу кредиту.
"Позицiя МВФ залишається жорсткою щодо тарифiв... Нi уряд, нi президент не готовi до пiдвищення тарифiв, i це є основною проблемою для переговорiв з МВФ", - сказав Тігіпко 22 лютого.
Також він зазначив, що уряд шукає компенсатори, альтернативнi пропозицiї.
Наразi таку програму ми розробляємо зi Свiтовим банком", - відзначив Тігіпко.