За зруйнований будинок на Чайковського забудовника оштрафують на ₴120 тис.

18:27, 25 квітня 2016

28 квітня комісія ДАБІ перевірятиме, чи забудовник, що зніс будинок на розі вулиць Стефаника та Чайковського дотримався припису про призупинення будівництва та виправив порушення в документах. Якщо будівельник не виконав вказівок інспекторів, то сплатить близько 120 тис. грн за недотримання припису, розповів під час виїзної наради головний держінспектор ДАБІ у Львівській області Роман Федів.

За його словами, комісія має право перевіряти будівнитцво лише в присутності забудовника та генпідрядника. Якщо ж вони не прийдуть, тоді ДАБІ матиме підстави звертатись до суду.

Зауважимо, 3 березня, коли ДАБІ видавала забудовникам припис, то будинок на Чайковського-Стефаника мав два поверхи. Тепер від будинку залишився тільки підвал. Інспектор ДАБІ погодився, що недотримання вимог ДАБІ видно відразу, однак інспектори змушені дотримуватись процедури, передбаченої законом, та чекати проведення комісії.

Юрист депутата ЛМР Тараса Чолія, котрий судиться із забудовниками, Віталій Білоус пояснив, що в такий спосіб замовник будівництва просто тягне час, коли будинок зруйнують повністю. Адже припис ДАБІ, вступає в дію з моменту його отримання. Хоча забудовник був під час складання протоколу про порушення, він відмовився отримувати припис. Тому цей документ надіслали йому поштою. Тим часом будівельники продовжували розбирати будинок.

«Підготовче судове засідання щодо руйнування будинку відбулось 10 березня. Тоді ми подали клопотання – просили суд зупинити будівельні роботи. Однак нам відмовили, посилаючись на те, що вже є припис ДАБІ про зупинення будівництва», - розповів Віталій Білоус.

17 травня має відбутись основне засідання, де Галицький районний суд розгляне позов депутата Тараса Чолія проти забудовників. Львівська міська рада долучилась до цього позову, як третя особа, що підтримує депутата-позивача.

«Для нас зараз важливо довести неправомірність дій забудовника та скасувати всі дозвільні документи, щоб просто в подальшому не допустити можливість таких дій у Львові. Стосовно тієї картини, що ми маємо вже, мабуть спільно із департаментом містобудування будемо думати, як її можна вирішити. У нас є позиція скасувати документи, які отримані незаконним шляхом», - пояснила начальник юридичного управління Львівської міськради Гелена Пайонкевич.

На розі вулиць Стефаника-Чайковника мала відбутись реконструкція існуючого будинку із надбудовою трьох поверхів для офісного центру. Натомість в інтернеті за цієї адресою фірми-посередники почали продавати квартири. 

Як з'ясувалось пізніше, забудвники підробили підпис начальника управління охорони історичного середовища ЛМР Лілії Онищенко у історичному обгрунтуванні для будівництва. Через що ДАБІ і скерувала припис про зупинення будівництва. 

«Якби вони не робили цих маніпуляцій із підписом та продажем квартир, то залишились би в правовому полі. Адже реконструкція будинку передбачає, щоб від старого будинку залишилось бодай щось. До прикладу, поки що вцілів підвал», - прокоментував головний архітектор міста Юліан Чаплінський.