За звернення націоналістів обласні депутати проголосують у четвер

20:15, 30 травня 2017

У четвер, 1 червня, депутати продовжать засідання Львівської облради з того питання, на якому зупинилися. Звернення праворадикалів розглянуть теж.

Нагадаємо, сьогодні, 30 травня, Львівську обласну раду взяли штурмом. Із димовими шашками та сльозогінним газом. Представники правих радикальних організацій: «Сокола», нацкорпусу «Азов», Легіону «Cвобода», ОУН та «Правого сектору» пікетували обласну раду. Вони вимагали, щоби депутати підтримали звернення до вищих органів влади з вимогою підписати закон про амністію. Депутати не встигли розглянути це питання до обіду. Тож радикали пішли на штурм.

Коридори облради та сесійна зала опинилися під хмарою диму. Націоналісти, використовуючи сльозогінний газ та димові шашки, прорвалися до депутатів. На своєму шляху навіть вибили двері. Більше півсотні праворадикалів увірвалися до сесійної зали. Аби її ніхто не покинув – зачинили двері. Облили водою голову облради Олександра Ганущина.

Кілька годин тому націоналісти мирно виступали на сесії і просили депутатів проголосувати за звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабміну.

«Підписати закон про амністію у 2016 році, націоналізувати російський капітал в Україні, припинити постійне зростання тарифів із оплати комунальних послуг та продовжити діючий мораторій на продаж землі», – цитують звернення з трибуни.

Разом із львівськими націоналістами облраду штурмували київські – з «Національної дружини».

«Ми приїхали допомогти нашим побратимам. Планували на день. Ми думали, що це закінчиться мирно, але як бачите не вийшло», – розповів представник «Національної дружини».

Як пояснюють активісти, їхнє питання мали заслухати до обіду. Але не вклалися в час.

«Так як ми націоналісти, так як ми праві, люди послідовні: одна хвилина по першій ми підійшли до входу. Як громадяни хотіли запитати, чому цього не було зроблено (не розгялнули питання – авт.). Ніхто не вийшов, звідси нічого не оголосили», – сказав начальник штабу Національного корпусу Львівщини Святослав Сірий.

Після штурму до медиків звернулося 11 поліцейських. Також постраждало троє цивільних, серед них – вагітна журналістка.