Прокуратура Львівської області виявила підроблене рішення Київського господарського суду, на підставі якого арешти та заборону на відчуження майна Львівського автобусного заводу було знято.
За останні кілька років на майно колишнього Львівського автобусного заводу було накладено низку арештів та інші заборони на відчуження. Це були іпотеки банку, арешти державної виконавчої служби, арешти в рамках кримінальних проваджень, зазначив начальник відділу нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування органами фіскальної служби та підтримання державного обвинувачення Тарас Іваник.
«Цього тижня нам стало відомо, що усі ці арешти, які були накладені впродовж останніх десяти років, були зняті державним реєстратором на підставі підробленого рішення Господарського суду міста Києва. Коли ми проаналізували базу Єдиного державного реєстру судових рішень, ми виявили відсутність у цій базі зазначеного рішення Господарського суду. Більше того, реєстраційний номер, який наявний в рішенні, був присвоєний справі, яка розглядалась Джанкойським судом АР Крим ще в лютому 2014 року», – уточнив прокурор.
Одразу після того, як було знято заборони на арешт майна, в січні 2016 року приватний нотаріус завірив акт купівлі-продажу майна колишнього підприємства.
«Новими власниками є дві юридичні особи, які зареєстровані за однією адресою у Києві. Більше того, засновники та службові особи зазначених двох юридичних осіб мають прямі родинні стосунки з відомим інвестором з Російської Федерації», – додав Тарас Іваник.
На цей час прокуратура Львівської області розпочала кримінальне провадження за фактами вчинення шахрайських дій та використання підробленої документації. Водночас, сьогодні, 18 лютого, за клопотанням слідчого ухвалами суду уже накладено арешт на майно, яке у незаконний спосіб відчужено із власності Львівського автобусного заводу.
Наразі вживаються заходи щодо можливого стягнення на це майно з метою відшкодування збитків усім кредиторам, в тому числі і погашення заборгованостей із сплати податків та зарплатні.
Нагадаємо, 25 серпня 2015 року прокуратура Львівської області внесла до єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення за фактом заволодіння державним майном та придбання права на таке майно шляхом обману.
Йдеться про 70,41 % акцій ВАТ «ЛАЗ» вартістю 27,1 млн грн, які незаконно вибули з державної власності внаслідок протиправних дій акціонерів товариства. З’ясовано, що останні подавали до суду завідомо неправдиві заяви (інформації), на підставі яких за нововиявленими обставинами переглянуто та скасовано судові рішення про визнання недійсними договорів купівлі-продажу пакету акцій ВАТ «ЛАЗ» у 2001 та 2002 роках. Відтак вказані акції товариства, які підлягали поверненню державі за судовими рішеннями, повернуті не були.
Водночас, під час розслідування встановлено ознаки кримінального правопорушення в діях судді Деснянського районного суду м. Києва, який розглядав вказану справу. Відповідно, органи поліції 22 січня цього року розпочали кримінальне провадження за ч.1 ст.375 КК України за фактом постановлення цим суддею завідомо неправосудного рішення. Зазначені провадження об’єднано та 25 січня 2016 року скеровано за територіальністю прокурору м. Києва.
Після завершення досудового розслідування кримінальних проваджень та встановлення вироками суду тих чи інших обставин, прокуратура невідкладно буде вирішувати питання про вжиття заходів представницького характеру з метою поновлення порушених інтересів держави, а також й інтересів тисяч колишніх працівників заводу.