Забудовник судиться із «Львівобленерго» через електропостачання багатоквартирного будинку

20:01, 8 грудня 2016

ПрАТ «Ірокс» вимагає скасувати технічні умови на приєднання мереж у будинку на вулиці Антонича, 3 у Львові. Все через те, що заявку на приєднання світла подали мешканці будинку. Самі ж мешканці запевняють, що були змушені це зробити через те, що забудовник не зміг провести комунікацій.

Львів’яни купили квартири на Сихові в новобудові на Антонича, 3 ще у 2012-2013 рр., заселились, та надто часто у будинку зникало світло. Електрика в будинку за рік могла зникати більше ста разів. Зрештою мешканці дізнались, що весь час користувались технічним джерелом енергії, яке підведене до будмайданчика. А звідти до будинку ― звичайною переноскою.

«Якби ми розуміли, хто є забудовник, тоді ми б не ставали в те болото, продукт мав бути зданий в експлуатацію ще в 2012-у. Тоді ж мали бути підведені всі інженерні мережі ― це є прописано в договорах купівлі-продажу», — розповідає місцевий мешканець, член ОСББ-3 Назар Дзондза.

Та цього не сталось, хоч люди і отримали право власності на квартири. Лише торік забудовник здав будинок в експлуатацію, та теж лише де-юре. Де-факто ж «Львівобленерго» не обслуговувало будинку, люди платили приватному ЛКП як посереднику. Зрештою, цього року люди створили ОСББ і самі уклали договір з «Львівобленерго».

«Світло почало працювати без збоїв», — розповідає Сергій Криворучко.

Та не встигли довго радіти щастю. Замовник робіт почав судитись, тепер вже із «Львівобленерго». Вимагає скасувати технічні умови на приєднання мереж. Забудовник стверджує, що справа не в будмайданчику ― світло людям вимикало «Львівобленерго».

«Немає різниці в якості електроенергії, яка з тої самої трансформаторної надається під будівництво і під житлові будинки. Ми не винні в тому, що обленерго режим передачі електроенергії порушує», — пояснює Ігор Микичак, генеральний директор ПрАТ «Ірокс».

Натомість «Львівобленерго» вважає позов маніпуляцією, адже забудовник за законом аж ніяк не мав право проводити електроенергію від будмайданчика.

«Ірокс» постачав енергію житловим будинкам від мереж будмайданчика за тимчасовою схемою, тобто це світло мало використовуватись для будівництва багатоквартирних житлових будинків. Забудовник не мав права постачати світло», — пояснює представник ПАТ «Львівобленерго» Олег Коцай.

Також генеральний директор ПрАт «Ірокс» Ігор Микичак переконує, що не провів комунікацій, бо «Львівобленерго» довго не надавало технічних умов. Натомість підприємство твердить: технічні умови були надані, але забудовник їх не виконав.