Забужко презентувала книгу листувань з Юрієм Шевельовим

11:18, 17 січня 2011

Українська письменниця Оксана Забужко у Харкові презентувала «Вибране листування на тлі доби. 1992-2002» - книгу її листувань з видатним мовознавцем, мислителем Юрієм Шереха–Шевельовим. До книги увійшли також окремі тексти Юрія Шереха–Шевельова та Оксани Забужко.

Про це повідомляє "Україна молода".

Ця книга - історія багаторічної дружби і листування одного із найбільш визначних мовознавців ХХ ст., професора Гарвардського і Колумбійського університету в Нью-Йорку Юрія Шереха-Шевельова і письменниці Оксани Забужко.

"Ми всі, наша країна, наша культура, я сама, дуже завинили перед Юрієм Шевельовим, цим видатним мовознавцем, мислителем, Еверестом, на який ми лише починаємо сходити, Україною, якою вона могла би бути", — так Оксана Забужко розпочала свій творчий вечір у Харківській обласній філармонії.

Раніше Оксана Забужко говорила, що це одна з книг-боргів, які вона пообіцяла написати. "Вибране листування на тлі доби. 1992-2002" - це не тільки листування впродовж 10 років, там також коментарі, мемуарні вставки і тексти того часу, аби читач міг розуміти контекст діалогу.

"Вибране листування на тлі доби. 1992-2002" - це портрет доби очима двох її сучасників – представників старшого та молодого покоління української культури в ХХ ст.

Книга вийшла у видавництві "Факт" на 508 сторінках, накладом – 5 тис. примірників.

Довiдка ZAXID.NET
За Вікіпедією, Юрій Володимирович Шевельов (прізвище при народженні - Шнейдер. Псевдоніми Юрій Шерех, Гр. Шевчук; 17 грудня 1908, Харків — 12 квітня 2002, Нью-Йорк, США) — славіст-мовознавець, історик української літератури, літературний і театральний критик, активний учасник діаспорного наукового та культурного життя. Професор Гарвардського, Колумбійського університетів. Виїхав з України 1944 році. Його наукова бібліографія складає 847 позицій, зокрема він автор 17 книг, фундаментальних наукових праць: "Передісторія слов'янської мови: історична фонологія загальнослов'янської мови" (1965), "Історична фонологія української мови" (1979), "Нарис сучасної української мови" (1951). Іноземний член НАН України (1991). Головний редактор журналу "Сучасність". Член Американського лінгвістичного товариства, Польського інституту мистецтв і науки в США. Почесний доктор Альбертського, Люндського, Харківського університетів та Києво-Могилянської академії.