Захарченко спровокував конфлікт і дав опозиції шанс, - політолог

23:00, 22 травня 2013

Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко спровокував новий конфлікт влади та опозиції, замість того, щоб покарати винних у побитті журналістів та зняти напругу. Про це у коментарі сказав політолог Володимир Фесенко.

"Починаючи піднімати питання про блокування, опозиція  повертається до свого останнього і найбільш ефективного засобу дії. Інші засоби — недієві. Опозиція побачила, що на тему побиття журналістів жваво та емоційно реагує журналістське середовище. Це питання корпоративної солідарності. Хоча самі журналісти зробили тактичну помилку, повелися на емоційну демонстрацію. Маю на увазі сьогоднішні події у Кабміні. Зараз вирішується питання. Усі, хто розуміє українську політику, це усвідомлюють. Слід було апелювати до президента, прокуратури. А влаштували демонстрацію. Це те ж саме, що і маски на прес-конференції президента — картинка цікава. Журналісти діють як опозиція до влади. Однак це не вирішує проблему", - цитує Фесенка Gazeta.ua.

На думку політолога, конфлікт  певною мірою спровокував Віталій Захарченко.

"Він обрав дуже агресивну тактику зустрічних звинувачень. Напевне політтехнологи підказали йому версію, що це опозиція замовила юнаків у спортивному. Безумовно, опозиція з цим не погодиться. Та ще й версія сумнівна. Існує багато відео- та фотоматеріалів, які свідчать про інше. Зараз казати на біле — чорне, не найкраща тактика. Це серйозна помилка і Захарченка, і тих, хто йому це запропонував. Краще було дотягнути цю справу до результату, певного покарання цього "Румуна". В принципі це всіх би заспокоїло. А пішли на протистояння. При чому не лише з опозицією, але й з журналістами. Опозиція це відчула. Побачила для себе додатковий шанс", - вважає він.

Фесенко наголошує, що опозиція використовує шанс даний владою відволікти увагу від провалу акції "Вставай. Україно!"

"Вони відвертають увагу на протистояння із міністром внутрішніх справ. Знову, як і у суботу, влада робить подарунок опозиції. Одна помилка влади за іншою. Я вже не кажу про моральність. Вони пішли на свідоме провокування нового конфлікту. Опозиція це зрозуміла і зараз почали думати про такі дії як блокування. Чи дасть блокування результат — подивимося. Вони отримали штучний привід, щоб організувати реальне протистояння з владою з конкретного питання. Раніше були абстрактні питання. А зараз буде конкретне питання і конкретна вимога. По-перше вимагають покарання. Тому виконання вимог — реальне", - каже політолог.

Він також розповів, що "чув у кулуарах, що за цим конфліктом можуть стояти певні інтриги усередині самої влади".

"Можливо, руками опозиції може грати і влада. Хтозна. Можливо, і Захарченко це відчув і вирішив піти на таку жорстку позицію. Знімати зараз президенту Захарченка — означає піти на поступки опозиції. Не думаю, що він це зробить. Однак, безумовно, внаслідок цього конфлікту позиція Захарченка значно послабиться".

Нагадаємо, 18 травня у центрі Києва пройшов опозиційний марш та віче в межах акції «Вставай Україно!». Паралельно ПР організувала антифашистський мітинг. Під час акцій сталася бійка між прихильниками ПР та свободівцями

На мітингу побили журналістку 5 каналу та фотокора «Комерсанта».

21 травня у ВРУ глава МВС повідомив, що провадження про умисне нанесення легких тілесних ушкоджень журналістці слідчий перекваліфікував у хуліганство. Він також повідомив, що міліція затримала підозрюваного у нападі на журналістів, однак 22 травня його відпустили під заставу.

Опозиція заявила, що вимагатиме ще раз звіту голови МВС,а також голів СБУ та ГПУ та відставки міністра МВС.